Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Milin Capreolata dwukolorowy - Campsis Capreolata

Milin Capreolata dwukolorowy - Campsis Capreolata
Cena brutto za sztukę:82.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 82 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niespotykany w polskich ogrodach okaz. Bardzo atrakcyjnie pnąca się roślina, nie tylko pięknie kwitnąca, ale zachwycająca oryginalnym zapachem. W naszych warunkach wymagać będzie większej uwagi przed nadejściem zimy, bo nie należy do najbardziej mrozoodpornych roślin, jednak odpowiednio zabezpieczona odwdzięczy się pięknym wyglądem w kolejnym sezonie. Rarytas dla kolekcjonerów.

Jego liczne, ładnie rozgałęziające się i wiotkie, a z czasem drewniejące pędy tworzą w ciągu kilku lata gęstą sieć o wysokości dochodzącej u dorosłych okazów nawet do 8 m i rozpiętości 5 m. Gałęzie pokryte są szarobrązową korą pękającą z wiekiem. Roślina bardzo ładnie i bez problemów pnie się i oplata nawet po gładkich powierzchniach dzięki specjalnym wąsom czepnym. Sylwetkę zagęszcza bujne, lśniące listowie w kolorze ciemnej zieleni, a jeśli będziemy mieć długą, ciepłą jesień to zdążą nabrać dużych, purpurowych rumieńców.

Kwitnienie może rozciągnąć się, z różnym natężeniem, na okres od końca maja do września. W kątach liści pojawiają się bukiety złożone z kilku owalnych, pękatych pąków długości około 5 cm w kolorze czerwieni zmieszanej z bordo. Rozkwitając, korona rozchyla się, końce 5 płatków subtelnie wyginają się na zewnątrz, ukazując swą złocistożółtą powierzchnię od środka przebarwiającą się ciepłymi odcieniami miedzi i pomarańczu, aż do karminu w środku gardzieli. Szalenie zaskakujący jest zapach, który roztaczają, to niezwykle przyjemna mieszanka słodkiej czekolady, kawy i toffi. Owocem są dekoracyjne, kilkucentymetrowe strąki zwisające jesienią z pędów.

Gatunek porasta dość suche i ciepłe tereny w południowo-wschodnich stanach USA, od Missouri i Karoliny Północnej po Florydę.

Warunki uprawy:

Stanowisko – bezwzględnie wymaga miejsca jasnego i ciepłego, najlepiej w pełnym słońcu, zacisznego, osłoniętego od porywów wiatru szczególnie tego mroźnego w okresie zimy.

Gleba – zadowoli się przeciętnie żyzną, a nawet dość ubogą ziemią ogrodową o dobrej przepuszczalności i przynajmniej umiarkowanym poziomie wilgotności w pierwszych latach uprawy, starsze okazy są tolerancyjne wobec okresów suszy.

W Polsce zimuje bardzo dobrze.

W naszych warunkach pogodowych najlepiej posadzić ją przy murze lub ścianie o południowej wystawie – będzie mieć zapewnione ciepło i osłonę przed wiatrem a jednocześnie swobodnie będzie się mogła piąć, stanowiąc wyborną dekorację. Rewelacyjnie rozpina się po pergolach, altanach, kratownicach i ogrodzeniach, ale aby nie wypadła nam po zimie musimy zapewnić jej właściwą lokalizację i warunki zimowania.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5,wys. 60-80 cm.

Minimalna cena w ostatnim miesiącu wynosiła 82 zł.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Romantic Ace - Hydrangea paniculata Romantic Ace

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy KATSURA - Acer palmatum Katsura

Cena: 680.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń kousa China Girl-Cornus kousa China Girl

Cena: 380.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Watanabe -Viburnum plicatum Watanabe

Cena: 95.00 PLN