Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Milin Capreolata - Campsis Capreolata

Milin Capreolata - Campsis Capreolata
Cena brutto za sztukę:55.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 55 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niespotykany w polskich ogrodach okaz. Bardzo atrakcyjnie pnąca się roślina, nie tylko pięknie kwitnąca, ale zachwycająca oryginalnym zapachem. W naszych warunkach wymagać będzie większej uwagi przed nadejściem zimy, bo nie należy do najbardziej mrozoodpornych roślin, jednak odpowiednio zabezpieczona odwdzięczy się pięknym wyglądem w kolejnym sezonie. Rarytas dla kolekcjonerów.

Jego liczne, ładnie rozgałęziające się i wiotkie, a z czasem drewniejące pędy tworzą w ciągu kilku lata gęstą sieć o wysokości dochodzącej u dorosłych okazów nawet do 8 m i rozpiętości 5 m. Gałęzie pokryte są szarobrązową korą pękającą z wiekiem. Roślina bardzo ładnie i bez problemów pnie się i oplata nawet po gładkich powierzchniach dzięki specjalnym wąsom czepnym. Sylwetkę zagęszcza bujne, lśniące listowie w kolorze ciemnej zieleni, a jeśli będziemy mieć długą, ciepłą jesień to zdążą nabrać dużych, purpurowych rumieńców.

Kwitnienie może rozciągnąć się, z różnym natężeniem, na okres od końca maja do września. W kątach liści pojawiają się bukiety złożone z kilku owalnych, pękatych pąków długości około 5 cm w kolorze czerwieni zmieszanej z bordo. Rozkwitając, korona rozchyla się, końce 5 płatków subtelnie wyginają się na zewnątrz, ukazując swą złocistożółtą powierzchnię od środka przebarwiającą się ciepłymi odcieniami miedzi i pomarańczu, aż do karminu w środku gardzieli. Szalenie zaskakujący jest zapach, który roztaczają, to niezwykle przyjemna mieszanka słodkiej czekolady, kawy i toffi. Owocem są dekoracyjne, kilkucentymetrowe strąki zwisające jesienią z pędów.

Gatunek porasta dość suche i ciepłe tereny w południowo-wschodnich stanach USA, od Missouri i Karoliny Północnej po Florydę.

Warunki uprawy:

Stanowisko – bezwzględnie wymaga miejsca jasnego i ciepłego, najlepiej w pełnym słońcu, zacisznego, osłoniętego od porywów wiatru szczególnie tego mroźnego w okresie zimy.

Gleba – zadowoli się przeciętnie żyzną, a nawet dość ubogą ziemią ogrodową o dobrej przepuszczalności i przynajmniej umiarkowanym poziomie wilgotności w pierwszych latach uprawy, starsze okazy są tolerancyjne wobec okresów suszy.

Zimować może przy spadkach temperatury do około -15°C, a więc w Polsce bezwzględnie wymagać będzie okrycia, na większości terenów bardzo solidnego.

W naszych warunkach pogodowych najlepiej posadzić ją przy murze lub ścianie o południowej wystawie – będzie mieć zapewnione ciepło i osłonę przed wiatrem a jednocześnie swobodnie będzie się mogła piąć, stanowiąc wyborną dekorację. Rewelacyjnie rozpina się po pergolach, altanach, kratownicach i ogrodzeniach, ale aby nie wypadła nam po zimie musimy zapewnić jej właściwą lokalizację i warunki zimowania.

Roślina ukorzeniona w doniczce.
Opr. px

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Powojnik pełny Crystal Fountain - Clematis Crystal Fountain

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mukdenia Rossa- Aceriphyllum rossi

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa- Bouquet Rose- Hydrangea macrophylla

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Świerk pospolity Frohburg - Picea abies Frohburg

Cena: 550.00 PLN