Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Rdest Auberta - Polygonum Aubertii

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 17.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


WISTERIA frutescens Longwood Purple

WISTERIA frutescens Longwood Purple
Cena brutto za sztukę:85.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 85 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Karłowa odmiana !!!Odmiana amerykańska glicynii, uznawana właściwie za karłowatą i nieinwazyjną. Niemniej pięknie się pnie, ładnie i długo kwitnie a także świetnie zimuje i pozwala się dowolnie formować. W każdym ogrodzie warto znaleźć dla niej miejsce, a z uwagi na swą długowieczność cieszyć będziemy się nią przez długie lata.

Dorosłe okazy osiągają około 6 m wysokości oraz nawet ponad 3 m rozpiętości. Wytwarza wiele pędów, które rewelacyjnie się rozgałęziają i same chętnie oplątują podpory, a jednocześnie powoli ulegają drewnieniu.

Obficie okrywa się listowiem pełnym wigoru i zwiewnym zarazem. Liście długości do 25 cm, złożone nieparzystopierzaście z owalnych blaszek o ostrych wierzchołkach i gładkich obrzeżeniach. Ich powierzchnia zachwyca świeżą, jasną zielenią, a jesienią nabiera złocistożółtego zabarwienia.

Dorodne, gęste grona długości około 10 cm zwisają urokliwie z tegorocznych pędów nawet już u dwuletnich roślin. Skupiają one ściśle całe mnóstwo drobnych, motylkowych kwiatów pięknie nasyconych intensywnym fioletem i roztaczających subtelny zapach. Kwitnienie rozpoczynać może już w maju i powtórzyć pod koniec lata.

Odmiana wyselekcjonowana w Ogrodach Longwood w amerykańskim stanie Pensylwania.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca widne, ciepłe i zaciszne; aby otrzymać najefektowniejsze okazy, warto posadzić roślinę przy murze od południowej strony.

Gleba – zadowoli się przeciętnie żyzną ziemią ogrodową, o co najmniej średnim poziomie wilgotności (jednak w okresie kwitnienia warto ją podlewać) i lekko kwaśnym odczynie.

Zimuje bez uszkodzeń w temperaturze do około -29°C, choć młode okazy zaleca się w pierwszych latach zabezpieczyć. Roślinę należy regularnie przycinać, mocniej z końcem zimy, aby zagęścić sylwetkę i nadać jej pożądany kształt, i ponowne, delikatniej, po zakończeniu kwitnienia, by je powtórzyła jesienią.

Doskonała do niezwykle dekoracyjnego oplatania altan, pergoli i ogrodzeń. Rewelacyjnie przesłoni nieatrakcyjne mury i ściany. Sama chętnie wije się wokół podpór i dobrze znosi cięcie, dzięki czemu daje możliwość tworzenia ciekawych aranżacji.

Roślina ukorzeniona w doniczce. c5
Opr. PLx

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Rdest Painters Pallet-Persicaria Painter's palette

Cena: 40.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Pünktchen - Miscanthus sinensis Pünktchen

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Mouse Ears - Hosta Mouse Ears

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon Palmowy czerwonolistny 200 cm -Acer Palmatum atropurpureum

Cena: 750.00 PLN