Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia różowa - Albizia julibrissin Rosea

Cena: 69.00 PLN
Nasza cena: 55.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wawrzynek hybrida Summer Ice - Daphne transatlantica Summer Ice

Wawrzynek hybrida Summer Ice - Daphne transatlantica Summer Ice
Cena brutto za sztukę:95.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 95 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo rzadka odmiana , najdłużej kwitnąca wśród wawrzynków o bardzo intensywnym zapachu ,kompaktowym pokroju, która zachwyca pstrokatym ulistnieniem i kwitnie przez niemal pół roku, wprost odurzając swym przyjemnym zapachem. W południowo-zachodniej Polsce na dogodnym stanowisku i przy łagodnej zimowej aurze pozostawać może nawet zimozielona.

Jest niezwykle gęstym krzewem o umiarkowanym tempie wzrostu. Jego liczne, sztywne pędy formują zwartą, niezwykle gęstą i prawie kulistą formę o średnicy osiągającej od 50 cm do nawet 90 cm.

Liście siedzące na pędach, bardzo gęsto osadzone, dają efekt atrakcyjnej, dwubarwnej rozety, gdyż ich ciemnozielona powierzchnia posiada pięknie kontrastujący, kremowy margines. Blaszki skórzaste, o lancetowatym kształcie, tępo zakończone z subtelnym, ostrym wyrostkiem, całobrzegie.

Szczyty pędów zdobią urokliwe, główkowate kwiatostany. Każdy z nich ściśle skupia po kilkanaście drobnych, czteropłatkowych, gwiazdkowatych kwiatów. W pąkach pozostają różowe, po rozwinięciu ich kolor często określany jest jako „szampańska biel z rumieńcem jabłoni”. Stanowią fantastyczną ozdobę od wiosny aż po jesień roztaczając dodatkowo słodkawo-korzenną woń.

Odmiana pochodzi od Daphne caucasiac x Daphne collina, wyselekcjonowana została w Oregonie w ośrodku uniwersyteckim North Willamette Research and Extension Center przez dr Roberta Ticknora.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najbardziej odpowiada mu półcień. W pełnym świetle również ładnie rośnie i pięknie wybarwia liście, ale wrażliwy jest na gorące promienie południowego słońca, dlatego wówczas odpowiednia będzie ekspozycja wschodnia lub zachodnia. Warto zadbać by miejsce było ciepłe i osłonięte od mroźnych wiatrów.
Gleba – lubi podłoże zasobne w składniki próchniczne, o wysokim poziomie wilgoci i jednocześnie dobrze przepuszczalne.

Toleruje temperatury do około -23°C, w czasie cieplejszych zim może zachować część liści, ale wiosną ładnie się oczyszcza i zieleni nowymi. W pierwszych latach uprawy warto zapewnić jej wilgotne podłoże, by ładnie się ukorzeniła. Koniecznie sadzimy od razu w pożądanym miejscu, bo źle znosi przesadzanie.

Świetna roślina do zapełnienie przestrzeni pod drzewami o świetlistych koronach. Posadzone kilka sztuk wzdłuż alejki stworzy urokliwy, nie tylko barwny, ale i pachnący nieformalny żywopłot. Jeśli szczególnie polubimy ten aromat to warto również znaleźć dla niej miejsce przy altanie czy patio, gdzie będzie cieszyła nasze zmysły. Rozświetli również wielogatunkowe rabaty.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2,5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Miss Ruby®

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Abelia mosańska- Abelia mosanensis

Cena: 42.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja pnąca zimozielona seemanii - Hydrangea seemanii

Cena: 250.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Dawida Flutterby Lavender - Buddleja davidii Flutterby Lavender

Cena: 42.00 PLN