Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia czekoladowa-Albizia Summer Chocolate

Cena: 460.00 PLN
Nasza cena: 400.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Zadrzewnia czarna Kodiak Black -Diervilla rivularis Kodiak® Black

Zadrzewnia czarna Kodiak Black -Diervilla rivularis Kodiak® Black
Cena brutto za sztukę:52.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 52 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Fantastyczna roślina, która pięknie się prezentuje z uwagi na wytworną kolorystykę i coroczne, niezawodne kwitnienie, ale przede wszystkim jest wysoce tolerancyjna wobec warunków środowiskowych i urośnie niemal wszędzie. A zatem nieważne jaką ziemie masz w swoim ogrodzie, czy jest zacieniony czy skąpany w słońcu – z powodzeniem możesz cieszyć się pięknym okazem tej wspaniałej, nowej odmiany.

Rośnie w szybkim tempie w postaci krzewów o eleganckiej niemalże półkulistej sylwetce. Pędy sztywne i proste o bordowym zabarwieniu, z gęsto układającymi się liśćmi. Blaszki siedzące, o lancetowatym kształcie, z ostrym, nieco wydłużonym wierzchołkiem i drobno piłkowanymi obrzeżeniami. Liście, szczególnie te młode, mają ciemny, urzekający wprost burgundowo-czarny kolor. Ich powierzchnia jest głęboko unerwiona z wyraźnie widocznym, zielonkawym nerwem głównym. Jesienią wszystkie liście nabierają czerwonej barwy. Każdego lata natomiast szczyty pędów wieńczą wiechowate kwiatostany skupiające po kilkanaście delikatnych, gwiaździstych kwiatuszków. W pąkach ukazują się bordowe, a rozwijając się stopniowo jaśnieją do złocisto-cytrynowych. Fenomenalnie kontrastują z ciemnym ulistnieniem pozostając urokliwą atrakcją dla naszego oka oraz zapraszając liczne owady i motyle, dla których stanowią bogactwo pyłku.

Młoda odmiana o ogrodniczym pochodzeniu, wyhodował ją Timothy D. Wood, a w 2016 roku opatentowała Spring Meadow Nursey Inc. z Grand Haven w USA.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najpiękniej wybarwi swe liście w lekkim półcieniu, ale bez problemów rośnie w miejscach zacienionych jak i w pełnym słońcu.

Gleba – bez większych wymagań, da sobie radę w każdych niemal warunkach. Nie straszne jej okresy niedoboru wody czy miejskie zanieczyszczenia, nie lubi jedynie wodnych zastoin.

Mrozoodporna, tylko w najchłodniejszych rejonach Polskim zaleca się okryć roślinę w pierwszych latach uprawy. Warto ją delikatnie, ale regularnie przycinać w celu zagęszczenia, wzmocnienia kwitnienia i odmłodzenia krzewu.

Tworzy piękne tło dla barwnie kwitnących mniejszych bylin na wielogatunkowych rabatach. Doskonale nadaje się do zagospodarowania skarp, tworzenia nieformalnych żywopłotów oraz do zapełnienia przestrzeni pod koronami drzew.

Roślina ukorzeniona w doniczce c3

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Żylistek Kalmiiflora - Deutzia Kalmiiflora

Cena: 42.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowyXXL PLANET® Griotte TANGRI -Hibiscus moscheutos PLANET® Griotte TANGRI

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kocimiętka Kit Cat-Nepeta faassenii Kit Cat

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb Troll na pniu -Ginkgo biloba Troll

Cena: 175.00 PLN