Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Zadrzewnia czerwona Kodiak Red -Diervilla Kodiak Red

Zadrzewnia czerwona Kodiak Red -Diervilla Kodiak Red
Cena brutto za sztukę:52.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 52 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Roślina, która przez cały sezon zachwyca swymi wielobarwnym kępami, corocznie zakwita i rośnie nawet w trudnych warunkach. Teraz tę urokliwą odmianę dostaniesz u nas i możesz jako jeden z niewielu ogrodników w naszym kraju cieszyć oko jej pięknym widokiem.

To krzew o zgrabnej, pełnej energii sylwetce, osiągający zwyczajowo rozpiętość około 1,2 m. Jego liczne, sztywne i wyprostowane pędy dorastają do 1,2 m wysokości, a więc formuje półkulisty a przy tym zwarty pokrój. Ulistnienie obfite i bardzo dekoracyjne. Blaszki osadzone gęsto, na krótkich ogonkach, przyjmują lancetowaty kształt, z ostrym wierzchołkiem i drobno, nieregularnie piłkowanym marginesem. Ich powierzchnia osiąga 13 cm długości i 5 cm szerokości, jest jedwabiście gładka w dotyku, z widoczną dość głęboką siecią unerwienia. Roślina najbardziej zachwyca kolorystyką. Pędy w odcieniu wyrazistego bordo. Liście wybijają z pąków w kolorze ciemnego różu, szkarłatu i burgundu, do lata stopniowo nabierają ciemnozielonych tonów, by jesienią znów się zaczerwienić. Z końcem lipca zakwita, szczyty pędów zdobią wówczas wiechowate kwiatostany, a zebrane w nich drobne, gwiaździste kwiatuszki wybornie kontrastują swoją cytrynowo-żółtą barwą z listowiem. Są również bogate w miododajny pyłek, wabią więc liczne owady i motyle.

Odmiana została wyselekcjonowana w amerykańskim mieście Bellefonte w stanie Pensylwania przez Michaela Uchneata i opatentowana w roku 2017 przez Garden Genetics LLC.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi rosnąć w lekko ocienionych miejscach, ale właściwie ani pełne słońce ani cień nie będą mu przeszkadzały w ładnym rozwoju.

Gleba – nie ma większych wymagań, radzi sobie dobrze w każdych niemal warunkach. Nie straszne jej okresy niedoboru wody czy miejskie zanieczyszczenia, nie lubi jedynie wodnych zastoin.

Mrozoodporność całkowita. Warto ją delikatnie, ale regularnie przycinać w celu zagęszczenia, wzmocnienia kwitnienia i odmłodzenia krzewu.

Rewelacyjna roślina do obsadzenia skarp, zaadaptowania trudnych terenów czy wypełnienia przestrzeni pod drzewami. Wniesie kolor na zielone skwery czy krzewiaste rabaty

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Sosna górska Ophir – Pinus mugo Ophir

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Inspire - Hydrangea You and Me Inspire

Cena: 59.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb czerwony Haaren na pniu-Quercus rubra Haaren

Cena: 280.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Gracillimus - Miscanthus sisnensis Gracillimus

Cena: 33.00 PLN