Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Milin amerykański Atropurpurea - Campsis radicans Atropurpurea

Milin amerykański Atropurpurea - Campsis radicans Atropurpurea
Cena brutto za sztukę:75.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 75 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To rośliny mało popularne w naszych ogrodach, a pozwalają na stworzenie niezwykle ciekawych rozwiązań w różnych miejscach ogrodu. Świeża zieleń liści i ciepłe tony kwiatów wprost zalewają otoczenie przez całe lato.

Jest energicznym, pełnym wigoru pnączem o dużej silne wzrostu. Wytwarza długie i ładnie rozgałęziające się pędy, które z łatwością pną i wdrapują się po podporach. Dorasta zazwyczaj do około 8 m wysokości i 3 m rozpiętości, ale w sprzyjających warunkach może okazać się zdecydowanie bardziej okazały. W niektórych rejonach USA uznawany jest nawet za roślinę inwazyjną, można go jednak bez obaw nawet mocno przycinać i dowolnie formować.

Blaszki drobne, owalne lub jajowate, o ostrych wierzchołkach i gęsto ząbkowanych obrzeżeniach tworzą złożone nieparzystopierzaście, dość długie liście. Okrywają one prawdziwą gęstwiną pędy, dając efekt zwartego kobierca lśniącego ciemną zielenią, który jest wyśmienitym tłem dla kwiatów.

Te rozwijają się już w czerwcu i roztaczają swój ciepły blask przez całe lato. To atrakcyjne trąbki długości nawet 9 cm z zewnątrz żółto-pomarańczowe, natomiast głębię ich czerwonoszkarłatnego wnętrza podkreślają subtelnie wychylające się kremowe pręciki. Skupione są one po kilkanaście sztuk w duże grona w kątach liści. Odmiana zapewnia coroczny festiwal barw i towarzystwo motyli oraz owadów. Już najmłodsze osobniki rosną okazałe i zakwitają obficie.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje widne i ciepłe miejsca, uwielbia kąpać się w promieniach słońca.

Gleba – dla ładnego wzrostu wystarczy mu lekka, przepuszczalna i umiarkowanie zasobna ziemia ogrodowa. Młode okazy mają większe zapotrzebowanie na wodę i w okresach suszy trzeba pamiętać o podlewaniu, ale z wiekiem wzrasta ich wytrzymałość na niedostatki wilgoci.

Mrozoodporność wystarczająca by uprawiać odmianę na terenie całego kraju, wskazane jest jedynie okrycie rośliny w pierwszych latach uprawy.

Roślina o wigorze i sylwetce, które pozwalają na tworzenie rewelacyjnych aranżacji, które przez całe lato będą stanowić wyborną ozdobę werand, altan, patiów. Potrafi również ukryć nieatrakcyjne ściany czy ogrodzenia a także odgrodzić od oczu sąsiadów lub przechodniów.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-3

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Driakiew szlachetna Fire King - Scabiosa Fire King

Cena: 31.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Lilac Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja zimowa Winter surprise - Hydrangea anomala Winter Surprise

Cena: 145.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin Summer Jazz Fire na PNIU

Cena: 350.00 PLN