Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Milin pośredni Grenadine - Campsis grandiflora Grenadine

Milin pośredni Grenadine - Campsis grandiflora Grenadine
Cena brutto za sztukę:85.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 85 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Pięknie pnąca się i długo kwitnąca odmiana. Przez całe lato wnosi rewelacyjne ożywienie w naszym otoczeniu, a barwne i duże kwiaty pięknie prezentują się na tle stonowanego ulistnienia. Słabo znana odmiana, warta rozpropagowania, nowość na naszym rynku ogrodniczym.

To wieloletnie, pełne wigoru pnącze o szybkim tempie wzrostu. Niezwykle ładnie się rozrasta osiągając nawet 6 m wysokości i blisko 3 m rozpiętości. Jego długie pędy z łatwością oplatają i czepiają się podpór, tworzą zwarte, masywne formy, które możemy kształtować do pożądanych rozmiarów, gdyż dobrze znosi przycinanie.

Liście fantastycznie zagęszczą pokrój, dodają sylwetce objętości. Złożone są nieparzystopierzaście, długości ponad 12 centymetrów. Pojedyncze blaszki drobne, sztywne, osadzone na krótkich ogonkach, w zarysie jajowate po owalne z ostrymi wierzchołkami i nieregularnymi marginesami. Ich powierzchnia z widocznym, ciemnym użyłkowaniem lśni głęboką zielenią.

Kwiaty pojawiają się w obfitości już u młodych egzemplarzy, każdego roku, zazwyczaj w czerwcu i pozostawać mogą aż do września. Zebrane są po kilkanaście sztuk w okazałe nawet 30-centymetrowe kwiatostany rozwijające się w kątach liści. Mają postać długich trąb o 5 zrośniętych rurkowato płatkach, które rozchodzą się szeroko ku górze. Z zewnątrz przybierają barwę koralowego pomarańczu, od środka natomiast ukazują mieszankę intensywnej czerwieni z jaskrawym różem. Z wnętrza swe główki delikatnie wysuwają liczne pręciki.

Oferowana odmiana została odkryta w amerykański stanie Georgia w 1993 roku, ale na ogrodnicze rynki wprowadzono ją dopiero w roku 2007.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadać mu będzie miejsce jasne, ciepłe i słoneczne.

Gleba – zadowoli się przeciętnie zasobną ziemią ogrodową, byle była lekka i dobrze przepuszczalna a jednocześnie przynajmniej średnio wilgotna. Młode rośliny w okresie suszy i upału zaleca się regularnie podlewać, te dorosłe dobrze radzą sobie z okresowym niedoborem wody.

Toleruje temperatury do około -25 °C, w pierwszych latach uprawy warto u podstawy usypać kopczyk z liści czy ściółki

Doskonale nadaje się do tworzenia ciekawych aranżacji w miejscach wypoczynku, do oplatania altan, patiów czy kratownic. Z powodzeniem przesłoni nieatrakcyjne ściany, mury i ogrodzenia.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-3 .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dziurawiec bezwonny Magical Red Fame - Hypericum inodorum Magical Red Fame

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Sundae Fraise ® Rensun - Hydrangea Sundae Fraise ® Rensun

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja pnąca zimozielona seemanii - Hydrangea seemanii

Cena: 250.00 PLN

Otwórz opis produktu

Barbula klandońska Kew Blue - Caryopteris clandonensis Kew Blue

Cena: 32.00 PLN