Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 125.00 PLN
Nasza cena: 125.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Milin pośredni Grenadine - Campsis grandiflora Grenadine

Milin pośredni Grenadine - Campsis grandiflora Grenadine
Cena brutto za sztukę:75.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 75 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Pięknie pnąca się i długo kwitnąca odmiana. Przez całe lato wnosi rewelacyjne ożywienie w naszym otoczeniu, a barwne i duże kwiaty pięknie prezentują się na tle stonowanego ulistnienia. Słabo znana odmiana, warta rozpropagowania, nowość na naszym rynku ogrodniczym.

To wieloletnie, pełne wigoru pnącze o szybkim tempie wzrostu. Niezwykle ładnie się rozrasta osiągając nawet 6 m wysokości i blisko 3 m rozpiętości. Jego długie pędy z łatwością oplatają i czepiają się podpór, tworzą zwarte, masywne formy, które możemy kształtować do pożądanych rozmiarów, gdyż dobrze znosi przycinanie.

Liście fantastycznie zagęszczą pokrój, dodają sylwetce objętości. Złożone są nieparzystopierzaście, długości ponad 12 centymetrów. Pojedyncze blaszki drobne, sztywne, osadzone na krótkich ogonkach, w zarysie jajowate po owalne z ostrymi wierzchołkami i nieregularnymi marginesami. Ich powierzchnia z widocznym, ciemnym użyłkowaniem lśni głęboką zielenią.

Kwiaty pojawiają się w obfitości już u młodych egzemplarzy, każdego roku, zazwyczaj w czerwcu i pozostawać mogą aż do września. Zebrane są po kilkanaście sztuk w okazałe nawet 30-centymetrowe kwiatostany rozwijające się w kątach liści. Mają postać długich trąb o 5 zrośniętych rurkowato płatkach, które rozchodzą się szeroko ku górze. Z zewnątrz przybierają barwę koralowego pomarańczu, od środka natomiast ukazują mieszankę intensywnej czerwieni z jaskrawym różem. Z wnętrza swe główki delikatnie wysuwają liczne pręciki.

Oferowana odmiana została odkryta w amerykański stanie Georgia w 1993 roku, ale na ogrodnicze rynki wprowadzono ją dopiero w roku 2007.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadać mu będzie miejsce jasne, ciepłe i słoneczne.

Gleba – zadowoli się przeciętnie zasobną ziemią ogrodową, byle była lekka i dobrze przepuszczalna a jednocześnie przynajmniej średnio wilgotna. Młode rośliny w okresie suszy i upału zaleca się regularnie podlewać, te dorosłe dobrze radzą sobie z okresowym niedoborem wody.

Toleruje spadki temperatury do około -20°C, a więc w naszej strefie w pierwszych latach uprawy bezwzględnie należy miliny okryć, warto u podstawy usypać kopczyk z liści czy ściółki, starsze okazy, szczególnie w cieplejszych rejonach nie będą tego potrzebować.

Doskonale nadaje się do tworzenia ciekawych aranżacji w miejscach wypoczynku, do oplatania altan, patiów czy kratownic. Z powodzeniem przesłoni nieatrakcyjne ściany, mury i ogrodzenia.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2 .
A.Br

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Wisteria Lane - Buddleja Wisteria Lane

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Vesuvio®-Hydrangea paniculata Magical Vesuvio®

Cena: 58.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy KATSURA - Acer palmatum Katsura

Cena: 680.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia piłkowana Kanzan-Cerasus serrulata Kanzan

Cena: 260.00 PLN