Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Liliowiec Little Grapette - Hemerocallis Little Grapette

Liliowiec Little Grapette - Hemerocallis Little Grapette
Cena brutto za sztukę:19.50 PLN
Nasza cena za sztukę: 19.5 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Fenomenalna odmiana miniaturowa, należy do starszych i wielokrotnie nagradzanych. Formuje pojedyncze, niemal drobne jak na gatunek kwiaty, bo ich średnica osiąga zwyczajowo około 5 cm. Powierzchnia płatków jest intensywnie nasycona barwą określaną jako fiolet winogron, a wyraźnie odznacza się na niej atrakcyjne, karminowe unerwienie. Głębię tych kolorów wyśmienicie podkreśla gardziel w tonach jasnej, świeżej zieleni. Subtelności dodają delikatne falbanki na obrzeżeniach płatków. Kwitnie zwyczajowo w lipcu i to bardzo obficie, trzyletni okaz w ciągu jednego sezonu może wytworzyć nawet około 400 kwiatów. Kępy niskie, dorastają do nieco ponad 30 cm wysokości. Zaliczana do półzimozielonych, wskazane jest zabezpieczenie rośliny przed nadejściem zimy.

Odmiana diploidalna, którą wyselekcjonowała Williamson w 1970 roku w wyniku skrzyżowania (Lavender Doll × sdlg). Już w rok później wyróżniono jej wyjątkowe cechy i urodę tytułem Junior Citation. W 1974 roku przyznano jej oznaczenie Honorable Mention, a za kolejne trzy lata tytuł Award of Merit ostatecznie potwierdził uznanie dla jej walorów dekoracyjnych i przydatność do uprawy w wielu rejonach. Otrzymała również nagrodę Donn Fischer Memorial Award dla najwybitniejszej odmiany o miniaturowych kwiatach w roku 1975. Dwukrotnie, w 1992 i 2013 roku, została wybrana zwyciężczynią we Florida Sunshine Cup.

Opis gatunku:

Trudno sobie wyobrazić nasze ogrody bez tej wdzięcznej i niezawodnie kwitnącej byliny. Jej różnorodność, barwa i kształt kwiatów, aromat oraz wysokość jest ogromna. Co najważniejsze jednak, to fakt, że rosną one w każdych warunkach, są w pełni mrozoodporne i bez specjalnej pielęgnacji zachwycają swym urokiem.

Liliowiec, rzadko występujący pod nazwą dziennica (Hemerocallis L.), to bylina z rodziny żółtakowatych (Xanthorrhoeaceae). Pochodzi z Azji wschodniej i Europy Południowej gdzie rośnie w stanie naturalnym.
Do tej pory wyhodowano około 70 tysięcy odmian tej rośliny we wszystkich prawie kolorach poza niebieskim. W Polsce można je podziwiać m.in. w Arboretum w Wojsławicach gdzie zgromadzono ponad 2 tysiące odmian.
W Polsce jest rośliną niezwykle popularną i mocno rozpowszechnioną. W zależności od gatunku osiąga od 30 nawet do 100 cm wysokości.
Liliowce posiadają jaskrawozielone liście, sztywne, smukłe i lekko wygięte. Trudno pisać o kwiatostanach, ponieważ ich mnogość jest tak wielka, że jednoznaczny opis jest niemożliwy. Zazwyczaj są to kwiaty lejkowate o długości nawet do 10 – 15 cm. Nowe mieszańcowe odmiany charakteryzują się jednak kwiatami pełnymi, podwójnymi i wielką paletą barw.
Kwitną w zależności od odmiany od maja do października. Kwiaty ukazują się na bezlistnych, sztywnych pędach, mających około 1 metra. Ilość kwiatów na jednym pędzie może się wahać od 2 – 3 do nawet 10. Szybko przekwitają, lecz w ich miejsce natychmiast pojawiają się nowe.

Uprawa :

Optymalnym stanowiskiem dla liliowców jest lekki półcień, gleba powinna dość bogata w składniki pokarmowe - decyduje to o obfitości kwitnienia, umiarkowanie wilgotna, lecz nie podmokła. Odległość pomiędzy poszczególnymi odmianami powinna wynosić około 1 metra. Rozmnaża się właściwie sama, chcąc przenieść ją w inne miejsce przesadzamy ją dzieląc kłącze - najlepiej jesienią.

Przedmiotem sprzedaży jest mocno rozgałęziona i ukorzeniona roślina w doniczce C-1,5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Invincibelle Spirit - Hydrangea arborescens Invincibelle Spirit

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pseudosasa japońska-Pseudosasa japonica

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Świerk pospolity Frohburg - Picea abies Frohburg

Cena: 550.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus ogrodowy-Phyllostachys bissetii

Cena: 85.00 PLN