Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pięknotka biała - Callicarpa dichotoma Albibacea

Pięknotka biała - Callicarpa dichotoma Albibacea
Cena brutto za sztukę:50.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nowość na polskim rynku, niewątpliwie wzbogaci niejedną kolekcję. To rzeczywiście ślicznotka wśród pięknotek, bo jesienią zakłada perłową biżuterię ze swych owoców, zaskakując ich barwą.

Rozłożysty krzew o długich, sztywnych i wyprostowanych pędach, które u starszych okazów subtelnie się przewieszają nabierając łukowatych kształtów. Tworzą one elegancką, stosunkowo luźną koronę o rozpiętości do 1 m i wysokości około 1,2 m.

Liście prezentują się atrakcyjnie, dorastają do ponad 10 cm długości. Układają się na pędach naprzeciwlegle z dużą regularnością. Blaszki osadzone na krótkich ogonkach, w zarysie owalne z wydłużonym, ostrym wierzchołkiem i drobno ząbkowanym obrzeżeniem. Ich powierzchnia w sezonie przybiera kolor ciemnej zieleni, a jesienią staje się intensywnie złocistopomarańczowa.

Na przełomie lipca i sierpnia w kątach niemalże wszystkich liści pojawiają się na długich szypułkach nieduże baldaszki. Skupiają one po kilkanaście maleńkich kwiatuszków o śnieżnobiałych płatkach korony, z której wychylają się kremowe pręciki.

Z początkiem października dojrzewają grona kulistych, drobnych, mięsistych pestkowców. I tu niespodzianka, owoce te mają bowiem dość nietypowy w gatunku kolor, gdyż lśnią perłową bielą i na długo pozostają unikalna dekoracją.

Warunki uprawy:

Stanowisko – wymaga miejsca zacisznego, ciepłego i dość widnego, rośnie ładnie w pełnym słońcu i lekkim półcieniu.

Gleba – preferuje ziemie żyzne, zasobne w składniki próchniczne, o przeciętnym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności.

Toleruje spadki temperatury do około -20°C, młode rośliny koniecznie trzeba na zimę okryć. W centralnej i wschodniej części kraju starsze okazy zaleca się kopczykować u nasady, nawet jeśli pędy doznają uszkodzeń, wiosną ładnie się odbijają.

Świetnie wygląda jako samotnik na trawiastym skwerze, a w nasadzeniach mieszanych warto zadbać o tło z ciemnozielonych iglaków. Sama zaś, posadzona na drugim planie rabaty ciekawie wyeksponuje barwę kwitnących jesienią niedużych bylin. W większej grupie może tworzyć pełne uroku, nieformalne żywopłoty.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-3 wys.50,70 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Róża Courtyard - Farucca

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin dwukolorowy ORANGEADE® TRACAMP - Campsis x tagliabuana ORANGEADE® TRACAMP

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia wielkolistna Ashei

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Daphne

Cena: 130.00 PLN