Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dąb czerwony Haaren na pniu-Quercus rubra Haaren

Dąb czerwony Haaren na pniu-Quercus rubra Haaren
Cena brutto za sztukę:280.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 280 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kolejna propozycja dla miłośników dębów, którą kompaktowe rozmiary czynią doskonałym rozwiązaniem nawet do mniejszych przestrzeni. Obfite, pełne wigoru listowie w sezonie prezentuje się zdrowo a jesienią idealnie wkomponowuje się w barwy złotej, polskiej jesieni.

To odmiana o miniaturowych rozmiarach w swoim gatunku. Rośnie w powolnym tempie, najgrubsze gałęzie rozchodzą się niemal poziomo, a krótkie coroczne przyrosty mocno zagęszczają pokrój. Formują zwartą koronę o średnicy dochodzącej do 3 m, choć nieco nieregularna, to w zarysie zbliżona do kulistej, niekiedy z lekko wypiętrzonym wierzchołkiem. Starsze konary okryte szarą korą, młode gałązki czerwonobrązowe, błyszczące.

Dorodne ulistnienie wybornie wypełnia sylwetkę. Blaszki okazałe, długości blisko 25 cm i dodatkowo osadzone na dość długich i sztywnych ogonkach. W zarysie owalne lub odwrotnie jajowate, o klapach zakończonych ościstymi wierzchołkami oraz zatokowych, wrębnych wcięciach sięgających niekiedy mocno w głąb blaszki. W sezonie spowite ciemną zielenią, jesienią okrywają się rożnymi tonami żółci, pomarańczu aż po czerwień, których intensywność zależna jest od ilości słońca, temperatury i poziomu zakwaszenia podłoża.

W maju wytwarza kwiaty w postaci żółtych kotków, z których później powstają lekko spłaszczone, twarde, brązowe żołędzie wielkości około 3 cm.

Odmiana wprowadzona na rynek europejski przez holenderską szkółkę Bomer Boskoop w 2004 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – zdecydowanie zalecane jest sadzenie na stanowiskach słonecznych.

Gleba – bardzo tolerancyjny względem warunków glebowych, lubi ziemie lekkie, raczej piaszczyste o co najmniej lekko kwaśnym odczynie, zadowoli się przeciętną ich żyznością.

Odmiana mrozoodporna, nie wymaga zabezpieczania przed nadejściem zimy. Dobrze znosi okresy suszy, miejskie zanieczyszczenia a nawet przesadzanie.

Szczepiony na pniu z powodzeniem może znaleźć miejsce nawet małych ogrodach. Posadzone wzdłuż alejki czy ścieżki utworzą szpaler nie wymagający formowania. Na wielogatunkowych rabatach będzie przez lata stanowił ciekawy obiekt pokrojowy i kolorystyczny.
Przedmiotem sprzedaży jest roślina szczepiona na pniu 100,120 cm, ukorzeniona w doniczce C-10.
jb

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia Butterflies

Cena: 140.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Living Passion - Hydrangea paniculata Living Passion®

Cena: 52.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pałczatka miotlasta - Andropogon Praire Blues

Cena: 24.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Night Beacon - Hemerocallis Night Beacon

Cena: 19.00 PLN