Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 125.00 PLN
Nasza cena: 125.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Dereń płożący-Cornus canadensis

Dereń płożący-Cornus canadensis
Cena brutto za sztukę:19.50 PLN
Nasza cena za sztukę: 19.5 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle urokliwa roślina dywanowa, pełna gracji, zdrowo i świeżo prezentująca się w ogrodzie. Atrakcyjnie wygląda zarówno latem w okresie kwitnienia jak i jesienią, gdy liście nabierają ciepłych tonów.

Dorastać może do niespełna 20 cm wzwyż, jednak dzięki podziemnym rozłogom może tworzyć gęste, niezwykle efektowne kobierce o rozpiętości około 1 m. W sprzyjających warunkach bywa ekspansywna, z powodzeniem możemy traktować ją wówczas jako roślinę zadarniającą i okrywową.

Liście hojnie zdobią pędy, układają się na ich szczytach w dekoracyjne okółki. Blaszki szerokie, w zarysie owalne lub jajowate, długości około 4 cm, z ostrymi wierzchołkami i gładkimi brzegami. Powierzchnia matowa, w kolorze świeżej zieleni z widocznymi, głębokimi nerwami biegnącymi równolegle na całej długości. Z końcem sezonu zmieniają barwę na stonowane odcienie ciemnej czerwieni, z domieszką bordo i brązu.

Kwiaty żółtozielonkawe, zebrane w drobne, główki, rozwijają się w czerwcu. U ich podstawy rozkładają się jednak szeroko 4 dekoracyjne i okazałe podsadki długości około 2 cm. Ich śnieżna biel lśni na zielonym tle listowia niczym gwiazdy na niebie.
W trakcie kwitnienia podbarwiają się na kolor różowy.

Z końcem lata dojrzewać zaczynają kuliste owoce o średnicy nieco ponad 0,5 cm w kolorze jaskrawej czerwieni.

W naturze porasta wilgotne lasy północnej półkuli, od stanu Nowy Meksyk aż po Grenlandię w Ameryce Północnej i w Azji tereny po koło podbiegunowe.

Warunki uprawy:
Stanowisko – półcieniste, zadbać należy, by latem, nie był narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, źle znosi okresy upałów.

Gleba – preferuje ziemie próchniczne i kwaśne, mocno wilgotne, ale o doskonałej przepuszczalności jednocześnie. Nie toleruje suszy, zalecane jest regularne, choć niezbyt obfite podlewanie latem.

Zimuje bez okrycia i nie doznając uszkodzeń na obszarze całego naszego kraju. Nie lubi przesadzania, więc warto od razu wybrać dla niego właściwie miejsce.

Świetnie sprawdzi się jako roślina okrywająca pod koronami drzew i krzewów, na półcienistych, chłodnych rabatach świetnie przesłoni podłoże pomiędzy bylinami.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-1,5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Berry Awesome-Hibiscus Berry Awesome

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Black Beauty

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Strączyn żółty-Cladrastis lutea -Cladrastis kentukea

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Vulcan

Cena: 500.00 PLN