Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Zadrzewnia DIVA® -DIERVILLA splendens DIVA®

Zadrzewnia DIVA® -DIERVILLA splendens DIVA®
Cena brutto za sztukę:49.50 PLN
Nasza cena za sztukę: 49.5 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kolejna młoda, ale jakże efektowna i rewelacyjnie wybarwiająca się odmiana zadrzewni, której walory dekoracyjne i uprawowe zostały kilkukrotnie nagrodzone prestiżowymi wyróżnieniami. Mocny akcent kolorystyczny na słoneczne rabaty i balkony, godny polecenia do uprawy w naszych warunkach klimatycznych.

Krzew o rozłożystym pokroju osiągający około 1,3 m wysokości i niemal identyczną rozpiętość. Pędy dość sztywne, część z nich wznosi się ku górze, część rozkłada na boki w nieco nieregularny sposób. Wszystkie jednak mają barwę głębokiego karminu, podobnie jak i liście. Szczególnie te, które skąpane są w promieniach słońca mają kolor purpurowoczerwony, te zacienione nabierają ciemnozielonych przebarwień. Z nastaniem jesieni powierzchnia staje się intensywnie czerwona a nawet pomarańczowa. Blaszki okazałe, siedzące, w zarysie lancetowate, z wydłużonym spiczastym wierzchołkiem oraz drobnym ząbkowaniem na marginesach. W czerwcu i lipcu w kątach szczytowych liści na jednorocznych pędach, zebrane po kilkanaście w luźne wierzchotki rozwijają się drobne, ale liczne kwiaty. Ich barwa określana jest mianem siarkowożółtej i fenomenalnie kontrastuje z głębią koloru listowia. Z czasem, wnętrze maleńkich gardzieli staje się szkarłatne i wraz z nitkowatymi pręcikami o wystających pylnikach, przyciąga owady serwując im miododajny pyłek.

Młoda odmiana wyselekcjonowana w Niemczech, wprowadzona na rynki ogrodnicze w 2016 roku przez Spilkers Jungpflanzen OHG z Barmstedt. Już w kolejnym roku zdobyła złoty medal dla nowości na prestiżowych targach Plantarium w holenderskim Boskoop oraz srebrny medal w Konkursie Roślin Nowości Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie”w Warszawie. W 2018 roku została uznana za najlepszy krzew przez Montreal Botanical Garden's w Kanadzie oraz otrzymała srebrny medal na brytyjskiej wystawie The Horticultural Trades Association.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najlepiej zapewnić jej miejsce w pełnym słońcu.
Gleba – radzi sobie na większości gleb ogrodowych, ważne żeby były stale wilgotne.

Toleruje spadki temperatury nawet do około -40°C, a więc możemy prowadzić jej uprawę na terenie całego naszego kraju, bez obawy o konieczność okrywania czy ewentualne uszkodzenia. Możemy ją przycinać, by zagęścić pokrój, jednak jeśli zależy nam na obfitym kwitnieniu, to zabieg należy wykonać latem, tuż po zakończeniu tegorocznego kwitnienia.

Fantastyczne barwne urozmaicenie na słoneczne rabaty jako towarzysz gatunków o jasnych, pstrych liściach. W nasadzeniu grupowym możemy wykorzystać ją jako roślinę okrywową. Pojedyncze egzemplarze natomiast zdobić mogą widne tarasy. Z powodzeniem rosnąć może także jako dekoracyjny element aranżacji osiedlowych oraz miejskich zieleńców.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Schizachyrium miotlaste The Blues - Schizachyrium scoparium The Blues

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja dębolistna-Snow Queen- Hydrangea quercifolia Snow Queen

Cena: 59.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Lilac Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Babylon Eyes® Glorious

Cena: 95.00 PLN