Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


PARAHEBE Blue Form

PARAHEBE Blue Form
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nieznana na naszym rynku ogrodniczym roślina, niewątpliwie dla niejednego kolekcjonera będzie ciekawym okazem w zbiorach, a jednocześnie oryginalną dekoracją krajobrazu o egzotycznym pochodzeniu. Naturalne jej stanowiska znajdują się bowiem na obszarach południowo-wschodniej Azji i sięgają po Australię.

Rośnie dość szybko tworząc zwarte, gęste poduchy o wysokości około 30 cm. Wytwarza całe mnóstwo pędów, część z nich wznosi się ku niebu inne miewają tendencję do pokładania się skutecznie zakrywając podłoże. Z czasem kępa może osiągać średnicę do 80 cm i w dogodnych warunkach ładnie się rozprzestrzeniać. U podstawy pędy drewnieją, a na całej swej długości podbarwiają się na bordowo i gęsto okryte są, układającymi się w pary liśćmi. Blaszki o jajowatym kształcie, z krótkim zaostrzonym wierzchołkiem oraz drobnym piłkowaniem na obrzeżeniach. Ich powierzchnia ma barwę soczystej, świeżej zieleni z jaśniejszym nerwem głównym. W naturalnym środowisku pozostają zimozielone. W maju pojawiają się pierwsze kwiaty, wówczas to szczyty pędów zdobią luźno układające się spodeczkowate kwiaty o średnicy blisko 2 cm. Każdy o 5 szeroko rozkładających się płatkach w jasnoniebieskim kolorze z widoczną ciemniejszą siecią użyłkowania oraz karminową otoczką wokół kremowego oka. Pojawiają się stopniowo właściwie przez całe lato, od czerwca do września.

Warunki uprawy:

Stanowisko – doskonale poradzi sobie zarówno w pełnym słońcu jak i w lekkim półcieniu, jednak w naszych warunkach warto zadbać by miejsce jej wzrostu było dość ciepłe i osłonięte od mroźnych wiatrów.

Gleba – w zupełności wystarczy jej przeciętna ziemia ogrodowa, choć ta bogata w składniki próchniczne będzie sprzyjać bujniejszemu rozwojowi, najważniejsze jednak by podłoże było wilgotne i doskonale przepuszczalne, roślina bowiem nie lubi suszy ani zastoin wodnych.

Zimuje bez uszkodzeń w temperaturze do około -19°, Można ją przyciąć, najlepiej tuż po zakończeniu kwitnienia.

Świetna roślina o charakterze okrywowym formująca naturalny dwubarwny dywan i chroniąca przed wzrostem chwastów. Doskonale sprawdzi się jako okaz na przód rabaty i do tworzenia otoczek oraz na skalniaki. Ciekawie urozmaici aranżacje w donicach na słonecznych i zacisznych tarasach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
A.Br

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Pięknotka biała - Callicarpa dichotoma Albibacea

Cena: 50.00 PLN

Otwórz opis produktu

Obiedka szerokolistna-Chasmanthium latifolium

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Chocolate Candy - Hemerocallis Chocolate Candy

Cena: 22.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta EMERALD LACE - Hydrangea arborescens Emerald Lace

Cena: 50.00 PLN