Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Aster bocznokwiatowy - Aster lateriflorus Horizontalis

Aster bocznokwiatowy - Aster lateriflorus Horizontalis
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:42.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana polecana koneserom jako niezwykłe urozmaicenie kolekcji. Jednak i początkujący ogrodnik z powodzeniem może podjąć się uprawy, bo roślina nie jest wymagająca i przy minimalnym nakładzie pracy daje wprost oszałamiający efekt.

Rośnie w postaci krzaczastych kęp o wysokości dochodzącej do 70 cm i podobnej rozpiętości. Pędy sztywne i wyprostowane, a ich liczne rozgałęzienia układają się szeroko i niemal horyzontalnie, tworząc tym samym rozłożystą sylwetkę o gęstym, koronkowym pokroju. Liście dość drobne, blaszki lancetowate lub eliptyczne, o krótko zaostrzonych wierzchołkach i całobrzegie. Ich powierzchnia ma barwę ciemnej zieleni, z mocnymi przebarwieniami w kolorze purpury i brązu, które jesienią urozmaicają jeszcze miedziane tony. We wrześniu i październiku przeobficie zakwita. Całe morze barwnych koszyczków kwiatowy okrywa pędy. Białe, niekiedy z odcieniem bladego różu języczkowate płatki rozkładają się szeroko wokół puszystego oczka wypełnionego ściśle rurkowatymi kwiatami w kolorze karminowego różu. Te nietypowe dla naszej jesieni barwy przyciągają nie tylko ludzkie oko, ale również kuszą liczne owady, dostarczając im drogocennego pyłku.

W 1993 roku Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze przyznało jej prestiżowy tytuł Award of Garden Merit za szczególne walory dekoracyjne i uprawowe.

Warunki uprawy:
Stanowisko – zadbać należy o miejsce widne, w pełnym słońcu po lekki półcień.
Gleba – lubi żyzne ziemie ogrodowe, zasobne w składniki próchniczne o dobrej przepuszczalności i stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności.

Mrozoodporność całkowita, zimować może na terenie całego kraju nie wymagając dodatkowego zabezpieczenia i nie doznając uszkodzeń. Co kilka lat zaleca się dokonać podziału kępy w celu jej odmłodzenia, zabieg wykonujemy wczesną wiosną.

Fantastyczny efekt uzyskamy sadząc kilka egzemplarzy w grupie wzdłuż muru lub ogrodzenia. Pięknie zagęści nam bylinowe rabaty, a dla mniejszych okazów stworzy malownicze tło.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5.

Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 42 zł.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Świerk pospolity Frohburg - Picea abies Frohburg

Cena: 550.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Double Fireckracker- Hemerocallis Fireckracker

Cena: 17.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskantus Ruby Cute-Miskant Ruby Cute

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 85.00 PLN