Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pięciornik Arc en ciel - Potentilla Arc en ciel

Pięciornik Arc en ciel - Potentilla Arc en ciel
Cena brutto za sztukę:19.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 19 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana o półpełnych i fantastycznie wybarwiających się kwiatach, które przez całe lato ożywiają otoczenie. Bardzo ładnie rośnie w przeciętnych warunkach i nie wymagając szczególnej uwagi, a więc warta zainteresowania początkujących czy zapracowanych posiadaczy ogrodów.

Formuje gęste, w zarysie zbliżone do kopulastych kępy, które osiągać mogą około 40 cm wysokości i niemal identyczną rozpiętość. Część pędów wznosi się sztywno ku górze, część miewa tendencję to pokładania się, ale wszystkie mocno rozgałęziają się na wierzchołkach.

Liście przypominają te u poziomek i pięknie wypełniają sylwetkę. Składają się na ogół z 3, niekiedy z 5, blaszek o owalnym lub jajowatym kształcie, z wyraźnie ząbkowanym marginesem i krótkim ostrym wierzchołkiem. Spowija je ciemna zieleń, na górnej powierzchni widoczna, głęboka sieć pierzastego użyłkowania, od spodu srebrzystego blasku nadają im srebrne włoski.

Od czerwca do sierpnia kępa okrywa się mnóstwem półpełnych, miseczkowatych kwiatów o średnicy około 3 cm. Rozwijają się one pojedynczo na każdym z rozlicznyroch rozgałęzień pędów. Żółte, całkiem okazałe oczko, otoczone jest kilkoma okółkami lekko pofalowanych płatków o nieregularnych marginesach. Początkowo mienią się mocnym odcieniem żółci i pomarańczu, stopniowo jednak nabierają tonów intensywnego szkarłatu i ledwie na brzegach utrzymuje się cienka, rozmywająca się i lśniąca złociście smuga.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi pełną ekspozycję na słońce.

Gleba – odpowiada mu przeciętnie zasobne podłoże ogrodowe, o stałym umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności, najlepiej o zasadowym odczynie.

Mrozoodporność zupełna, uprawa w gruncie możliwa jest na terenie całego kraju bez konieczności okrywania, ważne jedynie by w jego pobliżu nie tworzyły się zastoiny wodne. Tolerancyjny wobec krótkotrwałych suszy.

Doskonale zagęszcza niższe partie słonecznych bylinowych rabat, szczególnie atrakcyjnie prezentując się w towarzystwie roślin o niebieskich i fioletowych odcieniach kwiatów. Pięknie wyróżni się w pośród skalnych aranżacji. Nadaje się do uprawy pojemnikowej, zarówno jako samotnik jak i w zestawieniach z innymi gatunkami.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Goryczka White Magic® - Gentiana White Magic®

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pęcherznica kalinolistna Little Angel® - Physocarpus opulifolius Little Angel®

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Cranberry Crush®- Hibiscus Cranberry Crush®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lilak zwyczajny Sensation - Syringa vulgaris Sensation

Cena: 55.00 PLN