Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Filiepndula karłowa - FILIPENDULA palmata Nana

Filiepndula karłowa - FILIPENDULA  palmata Nana
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 29 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Pełna gracji karłowa odmiana, która szczególnie w okresie kwitnienia zachwyca swym wyglądem, ale również jej ulistnienie prezentuje się ciekawie i to przez cały sezon. Każdej aranżacji doda lekkości.

Rośnie w formie dorodnej, zwartej kępy o wysokości około 30,40 cm i podobnej rozpiętości. Jej wyprostowane, sztywne pędy mocno podbarwione są bordowym kolorem, ładnie się rozgałęziają zagęszczając pokrój.

Sylwetkę pięknie wypełnia okazałe i bardzo dekoracyjne ulistnienie. Blaszki dłoniasto-dzielne, głęboko i wyraźnie powcinane, o szeroko ząbkowanych marginesach i ostrych wierzchołkach. Górna powierzchnia w kolorze soczystej, ciemnej zieleni i widoczną siecią unerwienia, od dołu zaś pokrywa je delikatna warstwa białego filcu.

W środku lata, przez kilka tygodni lipca i sierpnia ponad zieloną kępą rozwijają się dorodne, ażurowe kwiatostany wielkości kilkunastu centymetrów. Z mnóstwa maleńkich, kulistych pączków zebranych luźno w baldachy rozwijają się drobne kwiaty w kolorze intensywnego różu. Ich krągłe płatki rozkładają się szeroko ukazując liczne, długie pręciki, które nadają kwiatostanom szalonej puszystości. Z czasem również ich kolor staje się stopniowo bledszy, jaśniejszy i niczym delikatne obłoczki unoszą się nad kępą. Roztaczają również przyjemną, subtelną woń. Wabią pszczoły i motyle obdarowując je wartościowym pyłkiem.

Warunki uprawy:
Stanowisko – odpowiadać jej będzie miejsce zarówno w pełnym słońcu jak i w półcieniu.
Gleba – wymaga żyznej ziemi ogrodowej, zasobnej w składniki próchniczne, o dobrej przepuszczalności i stałym, co najmniej umiarkowanym poziomie wilgotności.

Mrozoodporność całkowita, z powodzeniem rosnąć może we wszystkich rejonach kraju nie wymagając dodatkowego zabezpieczenia i nie doznając uszkodzeń. Na słabszych glebach warto roślinę wspomóc kompostem. Zasychające kwiatostany zaleca się regularnie usuwać by pobudzić roślinę do wytwarzania nowych.

Świetnie zapełnia bylinowe rabaty, pięknie wpasowuje się w charakter założeń naturalistycznych. Rewelacyjnie prezentuje się posadzona w grupie kilku sztuk na reprezentacyjnym skwerze lub nad brzegiem oczka wodnego w tafli, którego może się przeglądać.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja Love You Kiss- Hydrangea macrophylla Love You Kiss

Cena: 58.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Wisteria Lane - Buddleja Wisteria Lane

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Ice Chip®-Buddleja Ice Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Asimina triloba - Urodlin Trójłatkowy

Cena: 85.00 PLN