Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja bukietowa Living Passion - Hydrangea paniculata Living Passion®

Hortensja bukietowa Living Passion - Hydrangea paniculata Living Passion®
Cena brutto za sztukę:52.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 52 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Jeszcze jedna młoda propozycja holenderskiego selekcjonera specjalizującego się w hodowli pełnych wigoru, zdrowych i wytrzymałych odmian hortensji. Ich kwiaty zdobią nasze otoczenie przez całe lato i pięknie zmieniają swe wybarwienie.

Brunatne, sztywne i prosto wznoszące się pędy formują gęstą, krzewiastą sylwetkę. Odmiana ta dorasta do około 1 m wysokości i osiągać może sporą rozpiętość mierzącą blisko 1,2 m.

Liście, podobnie jak u większości przedstawicieli gatunku, przybierają jajowaty zarys, mają drobno piłkowane marginesy oraz ostre wierzchołki. Powierzchnia blaszki ma barwę stonowanej, ciemnej zieleni z wyraźną siecią jaśniejszego użyłkowania i pokryta jest po obu stronach krótkimi włoskami.

Począwszy od lipca, przez kolejne 100 dni, pędy wieńczą okazałe, stożkowate wiechy o długości niemal 25 cm. Skupiają one ściśle cały ogrom płonnych kwiatów, które rozwijając się stopniowo od dołu kwiatostanu nabierają różnych barw. Po wybiciu z pąków ukazują swe kremowoseledynowe płatki, które z czasem nabierają ciemniejszych tonów, a we wrześniu zachwycają pastelowymi odcieniami. Zasychając stają się beżowobrązowe, warto pozostawić je na krzewie, bo stanowią oryginalną ozdobę zimowego ogrodu oraz pożywienie dla ptactwa.

Odmianę wyselekcjonował w holenderskim mieście Boskoop Alex Frederick Schoemaker i wprowadził na rynek w 2018 roku. Nazywana jest także „LC NO2” (Living Creations Number 2) Jego firma objęła również i tę odmianę prawami licencyjnymi.

Warunki uprawy:

Stanowisko – warto zapewnić jej miejsce w pełnym słońcu do półcienia.

Gleba – lubi przeciętnie zasobne ziemie ogrodowe, stale i dość mocno wilgotne, o bardzo dobrej przepuszczalności oraz lekko kwaśnym odczynie.

Cechuje się doskonałym przystosowaniem do naszych warunków środowiskowych, toleruje spadki temperatury do około -30°C, a więc może zimować bez konieczności okrywania i nie doznając uszkodzeń na terenie całego kraju. Co ważne nie jest podatna na choroby ani atakowana przez szkodniki. Producent zaleca by rok rocznie wykonać dość mocne cięcie, można je przeprowadzić w okresie od listopada do początku kwietnia.

Świetna odmiana do grupowych nasadzeń zarówno w przydomowym ogrodzie i to na eksponowanym stanowisku jak i pośród parkowej roślinności czy w osiedlowych skwerach. Kwiaty chętnie wykorzystywane są przez florystów, zarówno do żywych jak i suchych aranżacji.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5.
hx

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Brusonecja Zwyczajna -Broussonetia Papyrifera

Cena: 115.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kasztanek jarzębolistny-Xantoceras sorbifolium

Cena: 165.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Purple Fountain na pniu - Fagus sylvatica Purple Fountain

Cena: 250.00 PLN

Otwórz opis produktu

Cytryniec Czerwonokwiatowy-Schisandra rubriflora

Cena: 105.00 PLN