Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja bukietowa Living Strawberry Blossom - Hydrangea pan. Living Strawberry Blossom

Hortensja bukietowa Living Strawberry Blossom - Hydrangea pan. Living Strawberry Blossom
Cena brutto za sztukę:55.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 55 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Jedna z młodszych propozycji, odporna i wytrzymała o cudownie przebarwiających się kwiatostanach, które, jak podaje producent, zachowują świeżość przez około 100 dni. Jeśli więc tylko dysponujemy odpowiednią przestrzenią w naszym ogrodzie, warto ją do niego zaprosić.

Jest to zdrowo wyglądająca i pełna wigoru roślina o wyprostowanych i sztywnych pędach w kolorze ciemnego brązu. Rośnie w postaci zwartego krzewu, osiągając około 1,2 m wysokości oraz blisko 1 m rozpiętości.

Liście typowe dla gatunku. Powierzchnia w kolorze ciemnej zieleni, z jaśniejszą, gęstą siecią unerwienia oraz szorstkim, krótkim owłosieniem. Blaszki przybierają na ogół jajowaty kształt z ostrym wierzchołkiem oraz drobnym ząbkowaniem na obrzeżeniach.

Wytwarza okazałe, stożkowate wiechy długości niemal 30 cm, które wieńczą szczyty pędów i ściśle skupiają całe mnóstwo drobnych, płonnych kwiatów. Pojawiają się już w lipcu okryte śnieżną bielą, następnie spowija je pudrowy róż, który stopniowo nabiera intensywności i amarantowej głębi. Kwiatostany rozwijają się od dołu i tak też zmieniają swą kolorystykę, a więc przez całe lato lśnią wieloma odcieniami różu i nawet po zaschnięciu wciąż nie tracą na atrakcyjności, stanowiąc ciekawą dekorację zimowego krajobrazu.

Odmiana została wyselekcjonowana przez Alexa Fredericka Schoemakera w Holandii i wprowadzona na rynek ogrodniczy w 2017 roku. Objęta jest także przez jego firmę licencją i określana również jako „LC NO3” (jako skrót Living Creations number 3”).

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiada jej zarówno miejsce w słońcu jak i w półcieniu.

Gleba – wystarczy przeciętnie żyzna ziemia ogrodowa, o stałej, wysokiej wilgotności i o bardzo dobrej przepuszczalności oraz lekko kwaśnym pH.

Należy do młodych odmian, które cechują się całkowitą mrozoodpornością w naszych warunkach klimatycznych, co więcej nie są podatne na choroby ani atakowane przez szkodniki. Zalecane jest coroczne i dość mocne przycinanie, zabieg można wykonać w okresie od listopada po początki kwietnia.

Świetnie prezentuje swe walory posadzona w grupie kilku sztuk na eksponowanym skwerze czy jako wyśmienite, barwne tło dla mniejszych bylin. Godna uwagi dla architektów krajobrazu na nowych osiedlach i miejskich zieleńcach. Zasuszone kwiaty urozmaicają florystyczne kompozycje.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia Butterflies

Cena: 140.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Asahi Zuru – Acer palmatum Asahi Zuru

Cena: 550.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia soulangeana GENIE®

Cena: 480.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lilak węgierski zwisły-Syringa josikaea

Cena: 75.00 PLN