Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Rdest Lance Corporal -Persicaria virg. Lance Corporal

Rdest Lance Corporal -Persicaria virg. Lance Corporal
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 35 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rzadko spotykana odmiana o fascynująco wybarwiających się liściach. Należy do tych roślin, które właściwie „rosną same”, a więc jej uprawy podjąć może się początkujący ogrodnik, który liczy na szybki i ciekawy efekt. A i dla niejednego kolekcjonera niepowtarzalnych gatunków stanowić będzie interesujący okaz.

Rośnie w postaci zwartych i gęstych kęp osiągających nie więcej niż 60 cm wysokości oraz średnicę około 30 cm. Liczne, dość cienkie, ale sztywne i ładnie rozgałęziające się pędy mają wyrazisty bordowy kolor, okryte są delikatnymi włoskami i niezwykle hojnie dekoracyjnym ulistnieniem.

Liście na krótkich, podbarwionych ciemną czerwienią ogonkach, układają się naprzemianlegle. Blaszki okazałe, długości około 15 cm, o bardzo zgrabnym, owalnym zarysie z krótkim ostrym wierzchołkiem. Powierzchnia z bardzo głęboką i gęstą siecią użyłkowania, przyjmuje kolor świeżej, jasnej zieleni, która wyśmienicie kontrastuje z mocnym, brunatnym, a niekiedy niemal czarnym przebarwieniem o nieregularnych brzegach, układającym się w kształt litery „V” i biegnącym jej środkiem.

Od lipca aż po początki jesieni uroku dodają jej jeszcze subtelne kwiatostany. Na szczytach pędów i w kątach liści rozwijają się smukłe, długie na kilkanaście centymetrów kłosy z rzadko rozmieszczonymi maleńkimi kwiatuszkami o średnicy około 3 mm, w kolorze intensywnej czerwieni.

Warunki uprawy:

Stanowisko – ładnie rośnie zarówno w pełnym słońcu jak i w półcieniu.

Gleba – lubi ziemie zasobne w składniki próchniczne, ale na tych słabszych również sobie poradzi, szczególnie jeśli będą stale umiarkowanie wilgotne i doskonale przepuszczalne.

Roślina mrozoodporna, jedynie najmłodsze rośliny i te uprawiane w najchłodniejszych krańcach kraju wskazane jest obsypać korą przed nastaniem srogich mrozów i przy braku okrywy śnieżnej. Zaleca się co kilka lat podział kępy, w celu zachowania pokroju.

Wybornie prezentuje się na brzegach ogrodowych zbiorników wodnych. Stanowi świetne tło dla mniejszych, barwnie kwitnących bylin, a towarzystwo srebrzystych traw podkreśla jej walory dekoracyjne. Ładnie zagęszcza pojemnikowe kompozycje na tarasy czy balkony.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2,5

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia Butterflies

Cena: 140.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus Campbell-Fargesia Campbell

Cena: 115.00 PLN

Otwórz opis produktu

Topola biała Nivea -Populus alba Nivea

Cena: 105.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kielisznik bluszczowaty-Calystegia hederacea 'Multiplex'

Cena: 35.00 PLN