Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Proso Blue Tower -Panicum Blue Tower

Proso Blue Tower -Panicum Blue Tower
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 25 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To najprawdziwsza żywa niebieska wieża. Osiąga imponujące rozmiary i przybiera efektowne kolory. Polecany kolekcjonerom i wielbicielom okazałych traw.

Rośnie energicznie tworząc gęste, majestatyczne kępy o odwrotnie stożkowatym zarysie. Potrafi w okresie kwitnienia osiągnąć nawet powyżej 2 m wysokości oraz ponad 1 m rozpiętości. Źdźbła dość grube, sztywne i wyprostowane w pięknym niebieskawym odcieniu morskiej zieleni.

Liście pięknie wypełniają i zagęszczają sylwetkę. Blaszki równowąskie i całobrzegie, o smukłym i ostrym szczycie. Są dość długie i płaskie, przewieszają się łukowato dodając kępom lekkości. W sezonie ich powierzchnia ma wyraźnie niebieskie, a nawet sine zabarwienie jedynie muśnięte zielenią i pięknie wyróżnia się pośród letnich, ciepłych tonów. Jesienią natomiast nabierają złocistożółtych odcieni.

Już w lipcu wierzchołki pędów wieńczą długie wiechy o licznych, smukłych rozgałęzieniach. Błyszczą srebrzyście, mieniąc się w promieniach słońca zielenią, fioletem i beżem.

Warunki uprawy:

Stanowisko – zapewnić należy mu miejsce widne, może rosnąć w pełnym słońcu, ważne, żeby nie był narażony na podmuchy wiatru.

Gleba – najbardziej odpowiednie są umiarkowanie żyzne ziemie ogrodowe, przeciętnie wilgotne a nawet nieco przesuszające się, o odczynie obojętnym.

Mrozoodporność całkowita, bez problemów zimować może we wszystkich zakątkach kraju bez okrycia, jednak ważne by nie był narażony na wodne zastoiny. Uschnięte resztki rośliny należy ściąć nisko nad ziemią wczesną wiosną.

Dostojnie prezentuje się jako samotnik na trawniku. Dzięki swym rozmiarom potrafi przesłonić mury czy ogrodowe budowle. Da nam nieco prywatności w miejscach relaksu i uprzyjemni odpoczynek.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2
hp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Liliowiec Vision of Love- Hemerocallis Vision of Love

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przylaszczka pospolita - Hepatica nobilis

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Ice Chip®-Buddleja Ice Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pistacja chińska-Pistacia chinensis

Cena: 78.00 PLN