Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kiścień Hokus Pokus- Leucothoe Hokus Pokus

Kiścień Hokus Pokus- Leucothoe Hokus Pokus
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 39 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Różowo-białe młode przyrosty ,przez cały sezon ulega metamorfozie. Potrafi fantastycznie urozmaicić każdą kompozycję i nadać jej wyrazistego charakteru.Odmiana wyróżniająca się mocno zwartą sylwetką oraz niebanalną kolorystyką.

Rośnie w umiarkowanym tempie formując gęsty kopiec o foremnym, kulistym zarysie, którego średnica osiągać może około 70 cm. Liczne wyprostowane pędy wyraziście podbarwione są intensywnym odcieniem różu.

Ulistnienie obfite i niezwykle dekoracyjne, rewelacyjnie wypełnia sylwetkę. Blaszki o smukłym, jajowatym kształcie, całobrzegie, z ostrym, wydłużonym wierzchołkiem. Dość grube, nieco skórzaste, niektóre subtelnie pofalowane i łukowato wyginające się w dół wzdłuż głównego nerwu.

Młode liście rozwijają się na różowych ogonkach i z różowych pąków, a i ich powierzchnia spowita jest początkowo rubinowymi tonami. Z nastaniem lata stopniowo zmieniają swą kolorystykę, okrywają się kremowym odcieniem bieli i dodatkowo upstrzone są wieloma drobnymi, zielonymi przebarwieniami, z czasem przybywa ich coraz więcej i najstarsze liście u podstawy pędu są na ogół jednolicie zielone.

Kwitnienie przypada na ogół na przełom maja i czerwca, kiedy to z kątów liści zwisają nieduże, urokliwe grona drobnych, białych, dzwonkowatych kwiatuszków.

Odmiana nowa wchodząca na rynek ogrodniczy.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiada mu miejsce półcieniste.

Gleba – ładnie rosnąć będzie w świeżym podłożu ogrodowym, bogatym w składniki próchniczne, o umiarkowanym poziomie wilgotności i dobrej przepuszczalności oraz kwaśnym odczynie.

Z powodzeniem zimuje w temperaturze -20°C, a zatem nie będzie wymagał okrycia. Wszędzie tam, gdzie mrozy są sroższe, warto wybrać dla niego miejsce osłonięte od zimnych wiatrów i zabezpieczyć go.

Kompaktowe rozmiary sprawiają, że możemy uprawiać go w donicy jako samotnika, czy w większym pojemniku jako barwny element kompozycji na tarasach i balkonach. Doskonale będzie się czuł i świetnie urozmaici wrzosowiska, na rabatach piękne zestawienia stworzy z bylinami o ciemnym ulistnieniu.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2,5

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Nikko Blue- Hydrangea macrophylla Nikko Blue

Cena: 29.50 PLN

Otwórz opis produktu

Choisia White Dazzler-Choisya ternata White Dazzler

Cena: 52.50 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Jurassic Park - Hosta Jurassic Park

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Flame - Hydrangea paniculata Magical Flame na pniu

Cena: 139.00 PLN