Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Złocień wielki Fiona - Leucanthemum Fiona Coghill

Złocień wielki Fiona - Leucanthemum Fiona Coghill
Cena brutto za sztukę:23.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 23 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
W okresie od czerwca do sierpnia, na szczycie każdego pędu rozwija się dorodny, pełny, nieco postrzępiony koszyczek kwiatowy o średnicy nawet 10 cm. Złożony jest z mnóstwa smukłych, języczkowatych płatków, te w zewnętrznych okółkach długie w kolorze śnieżnej bieli, te pośrodku, krótsze, ściśle ułożone tworzą złociste oko.


Piękno zamknięte w prostocie i klasyce kolorów – tak można najkrócej opisać tę roślinę. Zgrabna sylwetka i majestatyczne, białe kwiaty w każdej aranżacji mogą znaleźć sobie miejsce i prezentować się rewelacyjnie.

Bylina o krzaczastej, smukłej sylwetce, kształtem odwrotnie stożkowata o rozpiętości nieco ponad 50 cm. Pędy mocne, wznoszą się sztywno wyprostowane tworząc pełną wigoru kępę dorastającą do niemal 90 cm wysokości. Na prawie całej ich długości układają się ciemno zielone, błyszczące liście, ładnie wypełniające pokrój. Blaszki sztywne, wąskie, w zarysie lancetowate, z nieregularnie ząbkowanymi marginesami i zaostrzonymi wierzchołkami oraz wyraźnym nerwem głównym.

Odmiana zyskująca po raz kolejny na popularności, była już bowiem częstym gościem ogrodów, gdy w latach 60. ubiegłego stulecia wprowadził ją na brytyjski rynek Jimmy Whittock, przez pewien okres nieco zapomniana, a teraz doceniono na nowo.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiednie będzie miejsce w pełnym słońcu, do lekkiego półcienia.

Gleba – preferuje podłoża o przynajmniej średniej żyzności i zasobności w składniki próchniczne, wilgotnej, szczególnie w okresie letnim i o doskonałej przepuszczalności.

Mrozoodporność całkowita, mrozy naszej strefy nie są jej straszne, ale warunkiem przezimowania jest suche podłoże, roślina bowiem nie toleruje zastoin wodnych i jeśli będzie podmakać to może wypaść. Zaleca się regularne usuwanie uschniętych kwiatostanów, warto również nisko przyciąć pędy z końcem sezonu, a co 2 – 3 lata podzielić kępę.

Świetnie rozjaśni rabatowe nasadzenia i zagęści niejedną aranżację w ogrodzie. Z powodzeniem możemy uprawiać ją w donicach jako samotnik jak i w większych kompozycjach pojemnikowych na tarasach i balkonach. Nadaje się na kwiat cięty, bo długo zachowuje świeżość.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Milin Summer Jazz Fire na PNIU

Cena: 290.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ognik pomarańczowy - Pyracantha coccinea Orange Glow

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Grujecznik japoński zwisający -Cercidiphyllum jap.Pendulum

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pięknotka Bodiniera - Callicarpa bodinieri Giraldi

Cena: 38.00 PLN