Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia czekoladowa-Albizia Summer Chocolate

Cena: 460.00 PLN
Nasza cena: 400.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hibiskus bylinowy Berry Awesome-Hibiscus Berry Awesome

Hibiskus bylinowy Berry Awesome-Hibiscus Berry Awesome
Cena brutto za sztukę:79.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 79 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Piękna kulista sylwetka i dorodne kwiaty o wybornej kolorystyce w połączeniu z odpornością i pełnym wigoru wzrostem każdego roku, czynią tę wieloletnią bylinę pożądaną w niejednej aranżacji. Młoda odmiana, polecana szczególnie kolekcjonerom i miłośnikom gatunku.

Rośnie w formie okazałej, krzaczastej, gęstej kępy. Mocne i sztywno wznoszące się pędy dorastać mogą do niemal 1,2 m wysokości. Wybijają późną wiosną bardzo licznie, w wyrazistym czerwonym kolorze. Ładnie się rozgałęziają, formując niemal kulistą w zarysie sylwetkę, o rozpiętości dochodzącej nawet do 1,5 m.

Liście hojnie zdobią pędy, ładnie zagęszczając pokrój. Blaszki okazałe, mocno powcinane o 3 lub 5 długich, eliptycznych klapach z ząbkowanymi marginesami i wysmukłymi wierzchołkami. Powierzchnię spowija głęboka, ciemna zieleń subtelnie poprzecinana czerwonymi nerwami. Z nastaniem jesieni zmieniają kolor na ciepłe odcienie żółci i pomarańczu.

Kwitnie w sierpniu i wrześniu okraszając całą kępę dorodnymi kwiatami o średnicy niemal 20 cm. Płatki zachodzą na siebie, rozkładają się niemal płasko ukazując urokliwe wnętrze kwiatu. Pośrodku charakterystyczny, żółto-różowy prętosłup wyraźnie widoczny na tle wiśniowego oka otoczonego szerokim pasmem rozbielonego fioletu z subtelnym akcentem cukierkowego różu. Ich pofalowana i głęboko użyłkowana, a nawet pomarszczona powierzchnia nadaje im delikatności.

Odmiana mieszańcowa wyselekcjonowana w 2011 roku przez Hansa Hansena z amerykańskiej szkółki Walters Gardens w stanie Michigan. W 2017 roku została objęta ochroną licencyjną. Wprowadzona na rynek ogrodniczy przez Proven Winner w ramach kolekcji Summerific, obejmującej kilka niezawodnych w uprawie i wysoce wytrzymałych odmian.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca jasne, w pełnym słońcu; by uzyskać najlepsze efekty zapewnić powinniśmy przynajmniej 6 godzin w promieniach słonecznych.

Gleba – potrzebuje żyznego podłoża, z dużą zawartością składników organicznych, o stałym, wysokim poziomie wilgotności przez cały rok i zarazem doskonałej przepuszczalności.

Toleruje spadki temperatury do około -34°C, a więc z powodzeniem zimować może na terenie całego kraju. Zaleca się jednak ściąć pędy kilka centymetrów nad ziemią i obsypać roślinę grubą warstwą ściółki. Rusza dość późno z wegetacją, bo nawet w drugiej połowie maja, wówczas warto ją regularnie zasilać.

Doskonały jako samotnik na eksponowane trawniki. Na bylinowych rabatach z uwagi na rozmiary tworzyć będzie tło dla mniejszych gatunków, a w w grupie może uformować ciekawy szpaler. Świetnie będzie się czuć i prezentować na brzegu oczka wodnego. Możemy uprawiać go jako roślinę doniczkową w dużych pojemnikach na słonecznych tarasach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Niebiański bambus-Nandina domestica Firepower

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna wejmutka płacząca Wüstemeyer- Pinus strobus Pendula Wüstemeyer

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Indygowiec himajajski - Indigofera heterantha

Cena: 69.00 PLN

Otwórz opis produktu

Palma mrozoodporna- Trachycarpus fortunei

Cena: 105.00 PLN