Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Indygowiec amblyantha- Indigofera amblyantha

Indygowiec amblyantha- Indigofera amblyantha
Cena brutto za sztukę:54.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 54 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Roślina unikatowa ceniona z uwagi na długi okres kwitnienia, podczas którego prezentuje się szalenie atrakcyjnie. Rzadko spotykana w ogrodach naszego kraju, stanowi ciekawy okaz do niejednej kolekcji.

Rośnie w formie krzewu o luźnym pokroju i zaokrąglonej, nieco nieuporządkowanej sylwetce. Osiągają finalnie niespełna 2 m wysokości i bardzo podobną rozpiętość. Pędy choć dość cienkie, to ładnie się rozgałęziają i nadają roślinie lekkości i gracji. Podobnie jak pierzaście złożone liście o długości blisko 15 cm. Każdy składa się z 7 – 13 blaszek o eliptycznym kształcie, z krótkimi, stępionymi wierzchołkami i całymi brzegami, a ich aksamitna powierzchnia przybiera barwę świeżej, jasnej zieleni.
Pośród urokliwego listowia, na tegorocznych pędach, w okresie od czerwca aż po początki września wznoszą się strzeliście dorodne wiechy o wysokości ponad 20 cm. Skupiają one ściśle piękne motylkowe kwiaty w soczystym kolorze intensywnego różu zmąconego odrobiną fioletu. Rozwijają się z pąków stopniowo, od dołu kwiatostanu, dlatego stanowią tak wyśmienitą dekorację przez długie, letnie tygodnie, roztaczając delikatny zapach i wabiąc owady. Jesienią zaobserwować możemy wielonasienne, purpurowe strąki.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadać mu będzie zarówno pełna ekspozycja na słońce jak i półcień, najważniejsze by miejsce wzrostu było zaciszne, osłonięte od mroźnych wiatrów.

Gleba – najlepsze są ziemie o przeciętnej żyzności i zasobności, doskonale przepuszczalne i co najwyżej umiarkowanie wilgotne.

Choć jest indygowcem jednym z najbardziej odpornych na spadki temperatury, to w naszej strefie klimatycznej zalecane jest okrycie bryły korzeniowej dość solidnym kopcem np: ściółki. Pędy nie wymagają zabezpieczenia, ale wiosną najlepiej je przyciąć, dzięki czemu nasz okaz ładniej się rozkrzewi i możemy liczyć, że również obficiej zakwitnie.

Pięknie ubarwi skraje zagajników, rewelacyjnie prezentuje się na jednolitym ciemno zielonym tle krzewów. Ładnie wygląda na rabatach mieszanych pośród innych bylin o kwiatach w różnych odcieniach różu i fioletu.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Sosna wejmutka Himmelblau- Pinus strobus Himmelblau

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Moszenki południowe-Colutea arborescens

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia STAR WARS

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja pnąca zimozielona seemanii - Hydrangea seemanii

Cena: 190.00 PLN