Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli

Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli
Cena brutto za sztukę:210.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 210 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bananowiec bordowy ,odmiana kolekcjonerska mogąca osiągnąć imponujące rozmiary, polecana głównie do uprawy w oranżeriach. Rośnie energicznie i w każdym sezonie zachwyca okazałymi i pięknie wybarwiającymi się liśćmi. Wymaga jednak nieco uwagi swego właściciela, ale warto podjąć się tego wyzwania, bo efekty są zachwycające.

Bananowiec uprawiany w naszych warunkach klimatycznych dorasta na ogół do około 4,5 m wysokości, ale w sprzyjających warunkach niektórzy ogrodnicy poszczycić mogą się okazami 6-metrowymi. U podstawy formuje się gruby niby-pień, który z każdym rokiem uprawy staje się coraz to bardziej masywny. Ponad nim tworzy się w bardzo szybkim tempie wspaniały wachlarz ogromnych liści. Ze środka karpy wybijają one pojedynczo, zwinięte w rurkę. Szybko jednak rozkładają się niczym olbrzymie pióra. Blaszka osadzona na szerokim, mocnym ogonku osiągać może znacznie powyżej 3 m długości i ponad 80 cm szerokości. Jej środkiem biegnie gruby, purpurowy nerw główny, od którego rozchodzi się wyraźnie widoczna i gęsta sieć pierzastego użyłkowania. Liście w zarysie lancetowate, z ostrymi wierzchołkami i całobrzegie, jednak delikatne i lekko pofalowane marginesy z czasem ulegać mogą naderwaniu i postrzępieniu. Nie zmniejsza to zupełnie jednak ich dekoracyjności. Co więcej powierzchnia blaszki zachwyca mozaiką kolorów, zieleń, purpura i karmin przechodzą między sobą płynnie, dzięki czemu każdy liść prezentuje się inaczej. Ta pełna wigoru roślina w każdym sezonie rośnie energicznie i potrafi wytwarzać po kilkanaście dorodnych liści.

Naturalne stanowiska gatunku to wilgotne polany i lasy w Afryce, gdzie osiągać może ogromne rozmiary. Walory dekoracyjne rośliny zostały docenione przez członków Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego, którzy w 2012 roku wyróżnili ją prestiżowym tytułem Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – koniecznie w pełnym słońcu i w miejscu osłoniętym od wiatrów, by atrakcyjne liście nie ulegały uszkodzeniom.

Gleba – wymaga żyznej ziemi ogrodowej z dużą zawartością składników organicznych, o stałym, przynajmniej umiarkowanym poziomie wilgotności i doskonale zdrenowanej, o obojętnym odczynie. W okresie intensywnego wzrostu konieczne jest regularne podlewanie i zasilanie.

Niestety nie jest rośliną odporną na nasze zimowe spadki temperatury. Możemy uprawiać ją w glebie w ogrodzie, ale jesienią konieczne będzie wykopanie karpy i przesadzenie do dużej donicy, którą umieszczamy w jasnym i chłodnym pomieszczeniu, z rzadka podlewając.Wiosną należy przyciąć na wysokość ok.60,80 cm.
Toleruje spadki temp.do -5C

Niepowtarzalny akcent architektoniczny i kolorystyczny w każdej kompozycji. Wprowadza tropikalny klimat na rabatach, tarasach i balkonach. Zapewne zachwyci naszych gości na frontowym skwerze.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 ,wysokość 160,200 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Fuksja biała- Fuchsia magellanica Alba

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żółtodrzew zwodniczy-Zanthoxylum simulans

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zenobia -Zenobia pulverulenta Blue Sky

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Dawida Flower Power - Buddleja davidii Flower Power

Cena: 43.00 PLN