Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Topola kalifornijska Aurora - Populus candicans Aurora

Topola kalifornijska Aurora - Populus candicans Aurora
Cena brutto za sztukę:120.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 120 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zachwycająca mnogością barw swego listowia. Choć od wielu lat znana w uprawie, w naszym kraju wciąż nie należy do popularnych. Nie ma szczególnych wymagań w zakresie warunków środowiskowych i z powodzeniem u nas zimuje, ale bywa podatna na choroby, co czynić może ja krótkowieczną. Nie mniej to roślina warta uwagi kolekcjonerów, szczególnie tych ceniących w swoich zbiorach rośliny nietypowe.

W dość szybkim tempie dorastać może nawet do 20 m wysokości, jednak, z uwagi na tolerancję wobec cięcia i wynikający z tego zabiegu wzrost atrakcyjności, na ogół spotykane są znacznie niższe okazy. Pędy wyprostowane, sztywne, okryte jasnoszarą korą, formują półotwartą koronę o stożkowatym zarysie i rozpiętości do około 5 m.

Liście dekoracyjne, okazałe, osadzone pojedynczo na dość długich ogonkach. Blaszki skórzaste i grube, o szerokojajowatym a nawet nieco sercowatym kształcie, z drobno piłkowanym obrzeżeniem i krótkim, spiczastym wierzchołkiem. Wiosną młode liście wybijają z pąków matowe, spowite ciemną zielenią. Kolejne i te rozwijające się na długopędach zachwycają swą różnorodnością. Pojawiają się w kolorze rubinowego różu, z czasem na środku powierzchni ukazuje się zielona smuga, która staje się coraz szersza i szersza. Róż stopniowo blednie i tylko nieregularny margines pozostaje kremowy lub biały. Ale jednocześnie na niektórych liściach te jasne barwy są dominujące, na innych zaś zielona powierzchnia jest mniej lub bardziej nimi nakrapiana i właściwie każda blaszka wygląda zupełnie inaczej. Uwagę zwraca także przyjemny, balsamiczny aromat, który wydzielają zarówno młode pędy jak i liście.

Odmiana odkryta w szkółce Treseders & Sons w brytyjskim mieście Truro i wprowadzona na ogrodniczy rynek w 1954 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsce w pełnym słońcu, dobrze jeśli będzie stosunkowo zaciszne, by pędy nie były narażone na mocne wiatry, które mogą je uszkodzić.

Gleba – poradzi sobie właściwie na każdym podłożu, ale najbardziej odpowiadać jej będą żyzne i ciężkie ziemie, o umiarkowanym poziomie wilgotności.

Mrozoodporność całkowita, z powodzeniem rosnąć może na terenie całego kraju bez okrycia i nie doznając uszkodzeń. Odporna na suszę. Zalecane jest regularne i dość mocne cięcie, wówczas uzyskamy ciekawszy efekt kolorystyczny. Zdarza się, że na niektórych pędach pojawiają się tylko zielone liście, warto je bez wahania usunąć.

Odmiana polecana do przydomowych ogrodów, ubarwi każdą aranżację, a i jako soliter zaprezentuje się oryginalnie. Nadaje się także do formowania szpalerów czy przycinania jako żywopłot.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-7,5 o wys. ok. 120-140 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta EMERALD LACE - Hydrangea arborescens Emerald Lace

Cena: 50.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy KATSURA - Acer palmatum Katsura

Cena: 680.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Black Beauty

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta różowa Anabelle-Hydrangea arborescens Pink Anabelle

Cena: 75.00 PLN