Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ambrowiec karłowy Gum Ball - Liquidambar styraciflua Gum Ball

Ambrowiec karłowy Gum Ball  - Liquidambar styraciflua Gum Ball
Cena brutto za sztukę:95.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 95 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zaszczepiony na pniu ambrowiec , który w swojej naturalnej formie jest drzewem karłowym.Jak sama nazwa mówi, jego cechą charakterystyczną jest wydzielanie zniewalającego i orientalnego zapachu ambry przez roztarte liście, który pobudza zmysł węchu. Liście swoim kształtem i budową 5-7 klapową przypominają liść klonu. Ich długość liczy około 5 cm. W okresie wegetacyjnym przyjmują one barwę zieloną, natomiast najbardziej spektakularny efekt można zaobserwować przy jesiennym przebarwianiu się liści, kiedy to uzyskują one kolory od żółtego, pomarańczowego, aż po szkarłatną i fioletowo-czerwoną barwę połyskującą w blasku słońca.
Niewątpliwą zaletą tego elementu dekoracyjnego jest to, że można podziwia go aż do połowy listopada, kiedy to liście zaczynają opadać. Po opadnięciu liści dodatkową ozdobą stanowi chropowata kora prezentująca korek w odcieniach szarości, po nacięciu której rozprzestrzenia się specyficzny zapach żywicy. Jest to wolno rosnąca odmiana, która w warunkach .
Pokrój korony ambrowca szczepionego możemy samodzielnie korygować , choć w przypadku odmiany
Gum Ball nie będzie to konieczne, ponieważ ma on kulisty pokrój.


UPRAWA:
Ambrowiec posiada niewielkie wymagania glebowe i pokarmowe. Preferuje przede wszystkim stanowisko słoneczne, które wpływa na intensywność jego jesiennego wybarwienia. Nie lubi przeciągów, dlatego ważne jest, aby miejsce było dobrze osłonięte od silnych wiatrów. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, o odczynie kwaśnym lub obojętnym. Niektóre źródła podają jednak, że na słabszym podłożu ambrowiec wybarwia się najlepiej i najbardziej oryginalnie. Roślina ta nie wymaga nawożenia, ochrony przed szkodnikami, oraz cięcia. Jedynie w celu dodatkowego wzbogacenia gleby w składniki pokarmowe zaleca się zastosowanie kompostu. Istotną zaletą tej odmiany jest jej pełna mrozoodporność (strefa 6a). Wyłącznie młode drzewka w pierwszych trzech latach po posadzeniu oznaczają się wrażliwością na mróz, dlatego należy dobrze zabezpieczyć je przed przemarznięciem. Sadzonki można wysadzać z doniczek w czasie całego okresu wegetacyjnego. Odmiana ta doskonale sprawdza się w ogrodach naturalistycznych i leśnych, w których może pełnić funkcję solitera, lub tworzyć grupę nasadzeń z innymi drzewami.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce w formie krzewu o wysokości 60-80 cm .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Oczar pośredni Feuerzauber - HAMAMELIS intermedia Feuerzauber

Cena: 115.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin Capreolata dwukolorowy - Campsis Capreolata

Cena: 82.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tawlina jarzębolistna SEM - SORBARIA SORBIFOLIA SEM

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Pünktchen - Miscanthus sinensis Pünktchen

Cena: 33.00 PLN