Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Sycoparrotia semidecidua PURPLE HAZE

Sycoparrotia semidecidua PURPLE HAZE
Cena brutto za sztukę:220.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 220 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Zachwyca swymi barwami w okresie jesiennym, ale jeżeli początek zimy jest łagodny, to liście utrzymują się przez długi czas, stanowiąc barwna dekorację krajobrazu. Wciąż jeszcze niełatwo spotkać ją w naszych ogrodach, dlatego powinna przykuć oko niejednego kolekcjonera.

Rośnie w spokojnym tempie, albo jako krzew albo wielopniowe drzewo. Początkowo wytwarza liczne, ale stosunkowo krótkie pędy, formując dość smukłą, kolumnową sylwetkę. Z wiekiem staje się ona jednak coraz bardziej rozłożysta i sprawia wrażenie nieco nieuporządkowanej. Roślina osiągać może finalnie do 4 m wysokości oraz nieco ponad 5 m szerokości.

Liście układają się na pędach naprzemianlegle, na krótkich, sztywnych ogonkach. Blaszki długości do 8 cm, w zarysie eliptyczne, całobrzegie, o smukłych zaostrzonych wierzchołkach subtelnie wywijających się w dół. Na lśniącej powierzchni wyraźnie zaznacza się sieć unerwienia. W sezonie maja barwę ciemnej, zdrowej zieleni, jesienią natomiast cały krzew stopniowo oblewa się złocistymi odcieniami żółci, przez pomarańcze aż po intensywne czerwienie. Liście mogą utrzymywać się do czasu, gdy temperatura nie spada poniżej -10°C.

Bardzo wczesną wiosną, bo już na przełomie marca i kwietnia zakwitają. Wówczas to z mocno omszonych, brunatnych pąków wybijają drobne, o średnicy około 2 cm, jasnoczerwone kwiaty otoczone brązowymi przylistkami.

Odmiana o pochodzeniu ogrodniczym, powstała w wyniku krzyżówki Sycopsis sinensis i Parrotia persica. Wyselekcjonowana w 1968 roku przez szwajcarskiego botanika Petera Karla Endressa.

Warunki uprawy:

Stanowisko – odpowiadają jej miejsca słoneczne do półcienistych, najlepiej osłonięte od wiatrów zimowych.

Gleba – lubi podłoże świeże, z przeciętną zawartością składników próchnicznych, o stałym dość wysokim poziomie wilgotności, ale przepuszczalne zarazem i o lekko kwaśnym odczynie. Źle rośnie w twardej i zwięzłej ziemi.

Z powodzeniem zimuje , temperatury do około -17°C
Rosnąć może jako samotnik lub w grupie jako tło dla bylin na ogrodowej rabacie. Świetnie komponuje się z innymi krzewami, szczególnie o barwnym ulistnieniu, wówczas latem stanowi piękny zielony kontrast, a jesienią wzbogaca kompozycję o nowe odcienie.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 o wys. ok 60-80 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dzwonek hybrydowy Sarastro - Campanula Sarastro

Cena: 26.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Hot Red- Hydrangea macrophylla Hot Red

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Candle® -Hydrangea paniculata Magical Candle®

Cena: 96.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lilak zwyczajny Sensation - Syringa vulgaris Sensation

Cena: 39.00 PLN