Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Driakiew żółta - Scabiosa ochroleuca Moon Dance

Driakiew żółta - Scabiosa ochroleuca Moon Dance
Cena brutto za sztukę:27.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 27 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rzadko spotykana na polskim rynku ogrodniczym, interesująca ze uwagi na atrakcyjne kwiatostany i koronkowy pokrój. Polecana do słonecznych ogrodów na przeciętnych ziemiach, dzięki kompaktowym rozmiarom znaleźć można dla niej miejsce nawet w niedużej przestrzeni lub uprawiać w donicy.

Rośnie w postaci luźnej kępy o wysokości nie przekraczającej na ogół 50 cm i średnicy około 30 cm. U podstawy liście odziomkowe formują zwartą rozetę, ponad nią wybijają liczne pędy nadając sylwetce ażurowego pokroju. Ulistnienie zróżnicowane – do 10 cm długości, w zarysie od wąskolirowatych do pierzastowcinanych, z drobno karbowanymi marginesami i stępionymi wierzchołkami. Powierzchnia w kolorze subtelnie szarej zieleni, delikatnie omszona. Pędy cienkie, ale sztywne, nieco rozgałęzione, każdy zwieńczony główkowatym kwiatostanem o średnicy około 2,5 cm. Skupiają one ściśle drobne, pięciopłatkowe kwiaty, które wybijają z kulistych pąków, począwszy od zewnątrz ku środkowi główki. Z ich wnętrza, niczym szpilki prężą się cieniutkie i długie pręciki. Całość mieni się odcieniami kremowej bieli z nutą jasnego seledynu. Zdobią ogród, wabią motyle i pszczoły przez całe lato.

W naturze stanowiska gatunku znaleźć można na nizinach wschodniej i południowej Europy oraz w Azji, w pasie od Turcji przez Rosję po Chiny i Mongolię. Prezentowana odmiana wyselekcjonowana została na USA na Uniwersytecie w Georgii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje lokalizację w pełnym słońcu do lekkiego półcienia, który pięknie podkreśla jej barwę.

Gleba – najlepsze są przeciętne ziemie ogrodowe, na tych zasobniejszych może bowiem wylegać. Zadbać należy o stały, ale umiarkowany poziom wilgotności, lubi również obecność wapnia.

Mrozoodporna, polecana do uprawy na terenie całego naszego kraju. Warto regularnie usuwać zasychające kwiatostany – roślina kwitnie dłużej i prezentuje się zdrowo.

Ładne aranżacje tworzy z innymi odmianami w gatunku, szczególnie tymi o ciemno wybarwiających się kwiatach. Doskonale pasuje do charakteru nasadzeń naturalistycznych i łąk kwietnych oraz kompozycji śródziemnomorskich, pośród żwiru i kamieni.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2


Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Japońskie Drzewo rodzynkowe-Howenia słodka- Hovenia dulcis

Cena: 245.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kiścień Whitewater- Leucothoe Whitewater

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Bridesmaid-Kalmia latifolia Bridesmaid

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Sir Thomas Lipton

Cena: 35.00 PLN