Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bagno grenlandzkie Compactum- Ledum groenlandicum Compactum

Bagno grenlandzkie Compactum- Ledum groenlandicum Compactum
Cena brutto za sztukę:49.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 49 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Wieloletnia, wiecznie zielona i niezwykle odporna krzewinka, niosąca pod koniec wiosny fantastyczne kwiecie. Nie wszędzie będzie czuła się dobrze, dlatego by uzyskać imponujący efekt musimy wybrać dla niej odpowiednie stanowisko i zapewnić dogodne podłoże.

To niewysoka roślina, dorastająca do nieco ponad 30 cm wzwyż, tworząca zwarte poduchy o podobnej rozpiętości. Pędy dość sztywne, wznoszące się, całkiem ładnie rozgałęzione, podbarwione brązem lub bordo i pokryte gęsto krótkimi włoskami w podobnym kolorze.

Liście skórzaste, na krótkich ogonkach układają się skrętolegle, ściśle wypełniając sylwetkę. Blaszki lancetowate do wąskoeliptycznych, do 6 cm długości, z zaostrzonym wierzchołkiem i zawijającymi się w dół brzegami. Powierzchnia w kolorze ciemnej zieleni, od góry delikatnie połyskująca i omszona, od spodu matowa, gęsto pokryta brązowawym kutnerem. Pędy i liście wydają intensywny zapach, szczególnie po potarciu, odstraszając komary.

Kwiaty obficie rozwijają się w maju i czerwcu. Zebrane są po 20 – 30 sztuk w główkowate baldachy unoszące się na sztywnych pędach nieco ponad zieloną kępą listowia. Każdy o średnicy poniżej 1 cm, w kolorze śnieżnej bieli, złożony z 5 szeroko rozkładających się płatków korony i długich, nitkowatych pręcików nadających im lekkości i puszystości. Owoce w postaci drobnych torebek zwisających na długich szypułkach z licznymi nasionami w środku.

Pochodzi z chłodnych rejonów globu, jego naturalne stanowiska znajdują się na torfowiskach, bagnach i w wilgotnych lasach Ameryki Północnej od Alaski przez Oregon po Ohio, Pensylwanię i New Jersey, jak również na Grenlandii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – potrzebuje miejsca w półcieniu, doskonałe są dla niego tereny pod półotwartymi koronami drzew.

Gleba – preferuje ziemie torfowe, organiczne, nieszczególnie zasobne w składniki pokarmowe, lekkie, o stałym wysokim poziomie wilgotności i kwaśnym odczynie.

Mrozoodporność całkowita, nawet w najchłodniejszych zakątkach Polski rosnąć może nie wymagając okrywania. Warto go przyciąć w ostatnich dniach kwietnia.

Nadaje się na wrzosowiska, na chłodne i okresowo ocienianie miejsca na skalniakach, pośród kamieni i głazów. Na wilgotnych, dość jasnych, ale nie gorących nabrzeżach oczek wodnych i sadzawek będzie rósł wyśmienicie.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dąb szypułk.płaczący-Quercus robur Pendula

Cena: 290.00 PLN

Otwórz opis produktu

Moszenki południowe-Colutea arborescens

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kiścień Hokus Pokus- Leucothoe Hokus Pokus

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rutewka Delavay'a Hewitt’s pełna-Thalictrum delavayi Hewitt’s Double

Cena: 39.00 PLN