Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wierzba pustynna Burgundy-Chilopsis linearis Burgundy

Wierzba pustynna Burgundy-Chilopsis linearis Burgundy
Cena brutto za sztukę:420.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 420 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Nazywana wierzbą pustynną, szczególnie może zainteresować posiadaczy ogrodów słonecznych, położonych na ziemiach z niedostatkiem wody. Rzadko spotykana w naszych ogrodach i szkółkach, jednak warta uwagi, bo dzięki swemu subtelnemu listowiu wnosi wyjątkowy charakter.

Rosnąć może jako całkiem okazały krzew lub nieduże drzewo. W spokojnym tempie (roczne przyrosty wynoszą około 20 cm) osiągać może niespełna 5 m wysokości. Pędy sztywne, rozgałęziają się w różnych kierunkach formując półotwartą, naturalnie nieregularną, w zarysie półkulistą koronę o rozpiętości do 4 m.

Liście płaskie, smukłe, wąskie na ledwie kilka milimetrów i długie na blisko 15 cm – przypominają te wierzbowe. Mają gładkie brzegi zawijające się delikatnie ku górze oraz ostre wierzchołki. Na zdrowej, jasnozielonej powierzchni wyróżnia się gruby nerw centralny.

W okresie od czerwca do września, na szczytach młodych przyrostów pojawiają się atrakcyjne kwiatostany. Z gron kulistych pąków rozwijają się stopniowo dorodne kwiaty o aksamitnych, wywijających się na zewnątrz płatkach. Ich powierzchnia spowita jest odcieniem głębokiego burgundu i fantastycznie kontrastuje z nią kremowe gardło z wydatnymi żółtymi pręcikami.

Wydzielają delikatny zapach, przyciągają owady i ptactwo.

Warunki uprawy:

Stanowisko – wystawa południowa w pełnym słońcu, tak by skąpana była w jego promieniach – to najbardziej odpowiednie miejsce gwarantujące obfite kwitnienie.

Gleba – najważniejsze, by podłoże nie było zbyt wilgotne, roślina zdecydowanie woli ziemie osuszone, a dorosłe okazy świetnie znoszą suszę. W zupełności zadowoli się glebą o umiarkowanej żyzności i zasobności.

Mrozoodporność potwierdzona na poziomie - 23°C, a więc w naszych warunkach może z powodzeniem zimować bez potrzeby okrywania na niemal całym terenie kraju. Można ją przycinać, zabieg wykonujemy wiosną po ostatnich mrozach.

Szczególnie polecana na słoneczne i suche rabaty, gdzie innym roślinom trudno rosnąć. W nasadzeniach wielogatunkowych, wniesie do aranżacji kolor i lekkość. Możemy uprawiać ją również w dużym pojemniku na południowym balkonie czy tarasie.

Roślina ukorzeniona w doniczce c10 wys.150 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Głóg dwuszyjkowy Pau'ls Scarlet na pniu- Crataegus Paul's Scarlet

Cena: 280.00 PLN

Otwórz opis produktu

Osmantus purpurowy-Osmanthus Purpureus

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus krzaczasty jadalny -Sasa tsuboiana

Cena: 60.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta EMERALD LACE - Hydrangea arborescens Emerald Lace

Cena: 50.00 PLN