Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ostrogowiec czerwony - CENTRANTHUS RUBER

Ostrogowiec  czerwony - CENTRANTHUS RUBER
Cena brutto za sztukę:17.50 PLN
Nasza cena za sztukę: 17.5 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kentrantus to niezwykle rzadko spotykana roślina osiągająca wys. ok 50-60 cm.Piękne drobne czerwono - różowe kwiaty zebrane w wiechowate kwiatostany.Kwitnie bardzo długo od maja do września.
Bylina, doceniana i poszukiwana z uwagi na obfite, długie i atrakcyjne kwitnienie. Niezbędny element południowych, słonecznych i suchych ogrodów, w których czuje się jak w domu i prezentuje się najpiękniej.

Formuje bardzo urokliwe kępy, już u podstawy bardzo mocno rozkrzewiające się. Osiągają 60 – 80 cm wysokości i podobną rozpiętość. Niezwykle liczne, sztywne pędy rozchodzą się równomiernie we wszystkie strony układając się niemal półkuliście. Są obficie okryte dość długimi liśćmi osiągającymi około 8 cm długości. Układają się w parach naprzeciwlegle, delikatnie wyginając się na kształt łuku w dół. Mają jajowato-lancetowaty kształt i niebiesko-zielone ubarwienie.
Pojedyncze kwiaty o średnicy do 2 cm, złożone z 5 zrośniętych u podstawy płatków z ostrogą. Wieńczą one, rozkładając się niemal płasko długą, cieniutką rurkę, z której wychylają się pręciki. Przybierają kolor intensywnej czerwieni z odcieniami od ceglastego, przez róż po purpurę. Skupione są w pokaźne, zwarte, krągłe bukiety wyrastające na wierzchołku i na krótkich pędach w kątach szczytowych liści. Kwitną niezwykle bogato od maja do września – jest ich tak wiele, że nawet jeśli jedne już przekwitają na ich miejsce rozwijają się nowe. Roztaczają subtelna woń, wabia motyle i owady.


Warunki uprawy:
Stanowisko – jak najbardziej zbliżone do naturalnego – wyłącznie w pełni słoneczne, znosi bardzo dobrze suszę.

Gleba – świetnie radzi sobie na przeciętnym podłożu ogrodowym, warto zadbać by ziemia była luźna i jedynie lekko wilgotna. Gatunek odporny na suszę.

Jest w pełni mrozoodporna.

Z uwagi na wysokość rewelacyjnie sprawdzi się jako roślina drugiego planu, fantastyczne tło dla mniejszych okazów. Na rabatach stworzy piękne aranżacje z krwawnikami i tojeścią .W nasadzeniu grupowym sprawdzi się również do wytyczenia alejek i ścieżek. Z powodzeniem uzupełni i zagęści kompozycje w wazonach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja Sweet Summer - Hydrangea Magical Sweet Summer

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Love Rose HOVARIA®

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Strączyn żółty-Cladrastis lutea -Cladrastis kentukea

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Stewarcja nibykamelia - Stewartia pseudocamellia

Cena: 220.00 PLN