Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Wawrzynek wilczełyko Rubra-Daphne mezereum Rubra

Wawrzynek wilczełyko Rubra-Daphne mezereum Rubra
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Przepiękna roślina o bardzo ozdobnych pachnących kwiatach o zapachu goździka.Jest pierwszym zwiastunem nadchodzącej wiosny Barwnie kwitnący krzew, który już z końcem zimy przenosi nas w letnie klimaty. Choć ma swoje oczekiwania względem stanowiska i podłoża, to raz posadzony nie potrzebuje żadnych zabiegów, sam rośnie ładnie.

Sztywne, proste, elegancko rozgałęziające się pędy tworzą kształtną, wzniesioną, owalną sylwetkę. Dorosłe krzewy osiągają do 1,3 m wysokości oraz niecały 1 m rozpiętości, przy czym okazy rosnące w mocnym cieniu będą bardziej smukłe. Zazwyczaj w marcu, ale zdarza się, że nawet wcześniej, zeszłoroczne, jasnobrązowe pędy obsypują się lawiną różowo-fioletowych kwiatów. Zebrane są w pęki po kilka sztuk. Każdy z nich składa się z 4 jajowatych, ostro zakończonych płatków układających się gwiaździście wokół żółtego oczka pręcików. Roztaczają intensywny zapach, są również wczesnym źródłem pyłku.

Z czasem, spomiędzy kwiatów wybijają z pąków również i liście. Mają głęboki, ciemnozielony kolor, od dołu z szarym odcieniem. Są wąskie, lancetowate, o spiczastych wierzchołkach, całobrzegie, długości do 8 cm. Układają się skrętolegle i gęsto, ale głównie w górnych partiach pędów. Już z końcem lata przebarwiają się na żółto i wcześnie opadają.

Krzew jednak nadal prezentuje się atrakcyjnie, dojrzewają bowiem na nim owoce. Kuliste pestkowce o średnicy do 1 cm kusząco lśnią intensywną czerwienią. Nie dajmy się zwieść ich urokowi, są bardzo trujące.

Gatunek występuje w naturze w wielu różnorodnych środowiskach Europy i Azji, a prezentowana odmiana to kultywar hodowlany.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiadają jej miejsca półcieniste do cienistych.

Gleba – wymaga ziemi świeżej, żyznej, bogatej w składniki próchniczne, o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności i odczynie zasadowym do obojętnego.

W pełni mrozoodporny, zimuje bez okrycia na terenie całego kraju. Nie lubi przesadzania i długotrwałych niedoborów wody. Nie wymaga cięcia.

To zwiastun wiosny, warto posadzić go w towarzystwie najwcześniej kwitnących krzewów i bylin, które już z początkiem roku wprowadzą nas w barwny świat roślin. Z powodzeniem wypełni przestrzenie pomiędzy drzewami, ładnie prezentuje się w aranżacjach z iglakami o zbliżonej wysokości. Stworzy tło dla niższych gatunków na cienistych rabatach.

W stanie naturalnym jest pod ochroną.

Roślina o wysokości ok. 30-50 cm, ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Princes Diana - Hydrangea macrophylla Princess Diana

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Phoenix - Acer palmatum Phoenix

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb Troll na pniu -Ginkgo biloba Troll

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiciokrzew tarasowy CHIC & CHOC-Lonicera CHIC & CHOC

Cena: 48.00 PLN