Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dąb kolumnowy Green Pillar- Quercus pal.Green Pillar

Cena: 180.00 PLN
Nasza cena: 155.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pigwowiec pośredni

Pigwowiec pośredni
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:22.50 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Krzew zyskał dużą popularność w naszych ogrodach. Zwraca uwagę bujnością pięknie wybarwiającego się kwiecia, wydaje też dorodne owoce. Potrzebuje żyznego podłoża, ale nie wymaga od nas szczególnej uwagi i dobrze znosi polskie zimy.

Osiąga nie więcej niż 1,5 m wysokości. Pędy ładnie rozgałęzione, często splątane i cierniste, formują gęstą, rozłożystą sylwetkę o rozpiętości dochodzącej do 2 m.

Ulistnienie w kolorze zdrowej, ciemnej zieleni ładnie wypełnia sylwetkę. Blaszki szerokoeliptyczne, z drobno piłkowanymi obrzeżeniami oraz krótkimi, delikatnie zaostrzonymi wierzchołkami. Charakterystyczne są okazałe, półokrągłe przylistki wielkości nawet 6 cm.

Kwiecień i maj to czas, kiedy na starszych, przynajmniej dwuletnich pędach, rozwijają się liczne, niemal siedzące kwiaty. Każdy o 5 krągłych płatkach, formujących szerokolejkowatą koronę, wewnątrz której znajduje się spore, żółte oczko z pręcików i słupków. Kwiaty mają intensywne zabarwienie w odcieniu łososiowej czerwieni. Są cennym źródłem miododajnego pyłku.

Owoce dojrzewają z nastaniem jesieni. Przypominają niewielkie jabłka o średnicy do 7 cm, początkowo zielone, z czasem żółkną a miejscami nawet okrywają się rumieńcem, skórka pokryta jest woskowym nalotem. Mają w sobie dużą dawkę witaminy C, jednak świeże są kwaśne, dlatego świetnie sprawdzają się jako surowiec na przetwory: dżemy, konfitury, nalewki.

Odmiana mieszańcowa, łącząca w sobie cechy Chaenomeles japonica i Chaenomeles speciosa. Po raz pierwszy opisana z końcem XIX wieku, jednak pod obecną nazwą szczegółowo omówiona przez J. Arnolda Arbora w roku 1920.

Warunki uprawy:
Stanowisko – to prawdziwy wielbiciel słońca, lubi miejsca widne i ciepłe, dobrze jeśli może rosnąć w zaciszu.
Gleba – dla ładnego kwitnienia i obfitego owocowania wymaga, świeżego i żyznego podłoża o wysokim poziomie wilgotności oraz minimalnej zawartości wapnia.

Mrozoodporność wystarczająca by krzew zimował w naszym kraju bez konieczności zabezpieczania. Zdarza się jednak, że przy srogich mrozach i braku okrywy śnieżnej pędy ulegną uszkodzeniu, jednak rewelacyjnie się regenerują. Zaleca się regularnie, co 2 – 3 lata, z pierwszym tchnieniem wiosny wykonać cięcie, usuwając pędy stare, uszkodzone i zaburzające pokrój.

To bardzo atrakcyjny sąsiad dla kwitnących wiosną roślin cebulowych, stworzy dla nich wyborne tło na słonecznych rabatach. Ładnie będzie współgrał również z krzewami o podobnym pokroju i zakwitających w zbliżonym terminie. Choć możemy traktować go jako krzew owocowy, to z powodzeniem rosnąć może w dekoracyjnych miejscach naszego ogrodu.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Wiśnia wczesna Frilly Frock Mattrily - Prunus incisa Frilly Frock Mattrily

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Nani- Kalmia latifolia Nani

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna wejmutka Himmelblau- Pinus strobus Himmelblau

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus krzaczasty jadalny -Sasa tsuboiana

Cena: 65.00 PLN