Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Amorfa szara- Amorpha canescens

Cena: 145.00 PLN
Nasza cena: 120.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:



  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kokornak wielkolistny - Aristolochia durior

Kokornak wielkolistny - Aristolochia durior
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:59.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Intensywnie rosnące pnącze, o atrakcyjnym ulistnieniu oraz oryginalnych kwiatach, dorastające w polskich warunkach nawet do 10 m.

Odmiana bardzo dekoracyjna, wyróżnia się w gatunku większymi liśćmi oraz dłuższymi kwiatostanami. Jej kompaktowa, zgrabna sylwetka i przyciągająca wzrok kolorystyka czynią ją odpowiednią rośliną zarówno na kwieciste rabaty w małych ogrodach jak i do umieszczenia w pojemnikowych kompozycjach.

Mocne, lancetowate liście o ostrych wierzchołkach i gładkich brzegach osiągają około 40 cm długości. Przyjmują kolor ciemnej, energetycznej zieleni. Wyginają się łukowato tworząc kaskadowe, zdrowo prezentujące się, błyszczące kępy o wysokości do 30 cm. Pośród nich rozwijają się sztywne, wyprostowane, brunatne pędy, zwieńczone długimi, grubymi, kłosowatymi kwiatostanami. Skupiają one ściśle całe mnóstwo dzwonkowatych, drobnych kwiatuszków o fioletowym zabarwieniu z charakterystyczną ciemnoniebieską nutą. Zakwitają w lipcu i stanowią ciekawy akcent kolorystyczny pośród jesiennych odcieni, utrzymując się w sprzyjających warunkach niemal do końca roku. Owocem są maleńkie, czarne jagody.

Gatunek pochodzi ze wschodnich regionów Chin, prezentowana odmiana jest kultywarem ogrodowym.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiada mu zaciszny półcień. Dobrze jest go posadzić w sąsiedztwie nieco większych okazów, które dadzą ochronę przed południowym, gorącym słońcem oraz wiatrami, ale nie przesłonią w pełni dostępu do światła.

Gleba – stosunkowo tolerancyjny, jednak najlepsze będą dla niego ziemie zasobne w składniki pokarmowe i wilgoć, ale przepuszczalne i lekkie.

Mrozoodporność bardzo dobra.

Ładnie prezentuje się i zakrywa podłoże w nasadzeniach grupowych, na obrzeżach rabat tworzy pełne uroku i wyraziste obwódki. Przesłoni również niewysokie murki w sąsiedztwie, których znajdzie osłonę przed wiatrem czy słońcem. Nadaje się do kompozycji w donicach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5, wys. ok 70,100cm.

Minimalna cena w ostatnim miesiącu wynosiła 59 zł.





Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Przetacznik długolistny Pink Eveline-Veronica Pink Eveline

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Courtyard - Liva

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Cherry Cheesecake-Hibiscus Cherry Cheesecake

Cena: 79.00 PLN

Otwórz opis produktu

Indygowiec himajajski - Indigofera heterantha

Cena: 69.00 PLN