Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Kokornak wielkolistny - Aristolochia durior

Kokornak wielkolistny - Aristolochia durior
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Intensywnie rosnące pnącze, o atrakcyjnym ulistnieniu oraz oryginalnych kwiatach, dorastające w polskich warunkach nawet do 10 m.

Odmiana bardzo dekoracyjna, wyróżnia się w gatunku większymi liśćmi oraz dłuższymi kwiatostanami. Jej kompaktowa, zgrabna sylwetka i przyciągająca wzrok kolorystyka czynią ją odpowiednią rośliną zarówno na kwieciste rabaty w małych ogrodach jak i do umieszczenia w pojemnikowych kompozycjach.

Mocne, lancetowate liście o ostrych wierzchołkach i gładkich brzegach osiągają około 40 cm długości. Przyjmują kolor ciemnej, energetycznej zieleni. Wyginają się łukowato tworząc kaskadowe, zdrowo prezentujące się, błyszczące kępy o wysokości do 30 cm. Pośród nich rozwijają się sztywne, wyprostowane, brunatne pędy, zwieńczone długimi, grubymi, kłosowatymi kwiatostanami. Skupiają one ściśle całe mnóstwo dzwonkowatych, drobnych kwiatuszków o fioletowym zabarwieniu z charakterystyczną ciemnoniebieską nutą. Zakwitają w lipcu i stanowią ciekawy akcent kolorystyczny pośród jesiennych odcieni, utrzymując się w sprzyjających warunkach niemal do końca roku. Owocem są maleńkie, czarne jagody.

Gatunek pochodzi ze wschodnich regionów Chin, prezentowana odmiana jest kultywarem ogrodowym.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiada mu zaciszny półcień. Dobrze jest go posadzić w sąsiedztwie nieco większych okazów, które dadzą ochronę przed południowym, gorącym słońcem oraz wiatrami, ale nie przesłonią w pełni dostępu do światła.

Gleba – stosunkowo tolerancyjny, jednak najlepsze będą dla niego ziemie zasobne w składniki pokarmowe i wilgoć, ale przepuszczalne i lekkie.

Mrozoodporność bardzo dobra.

Ładnie prezentuje się i zakrywa podłoże w nasadzeniach grupowych, na obrzeżach rabat tworzy pełne uroku i wyraziste obwódki. Przesłoni również niewysokie murki w sąsiedztwie, których znajdzie osłonę przed wiatrem czy słońcem. Nadaje się do kompozycji w donicach.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2, wys. ok 50-60 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Akebia pięciolistkowa- Akebia quinata

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Rainforest Sunrise - Hosta Rainforest Sunrise

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina wonna Nanum na pniu-Viburnum farreri Nanum

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiciokrzew Winter Beauty -Lonicera × purpusii Winter Beauty

Cena: 38.00 PLN