Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Złotokap Vossi-Laburnum x watereri Vossi

Złotokap Vossi-Laburnum x watereri Vossi
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:85.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Najdłuższe złotożółte kwiatostany do 50 cm wyróżniają tę odmianę złotokapuCała roślina jest trująca - najbardziej toksyczne są nasiona Złotokapu, dlatego należy chronić dzieci przed spożyciem tej rośliny..Kwiatostany są barwy ciepłożółtej, kwitnące wyjątkowo obficie od maja do czerwca. Złotokap Vossi najpiękniej prezentuje się w formie spacerowych korytarzy, które tworzą ugięte pędy ze zwisającymi w dół kwiatostanami.

Złotokap Vossi posiada kwiaty pojedyncze długości 2 centymetrów, bezzapachowe, o symetrii grzbiecistej, które tworzą kwiatostany złożone w formie zwisających gron osiągających zwykle 30-50 centymetrów. Liście długości 10-16 cm, ciemnozielone, trójlistkowe, osadzone na długim ogonku – stanowiące tło o dobrym kontraście dla jasnych kwiatostanów.
Złotokap Vossi w październiku formuje strąki długości 5-10 centymetrów o barwie brązowej. Strąki utrzymują się na roślinie aż do połowy zimy.


Wysokość całej rośliny od 3 do 5 metrów, szerokość do 3 metrów przy pokroju rozłożystym (zależnie od formowania). Roczny przyrost pędów 20 centymetrów. Kora jest gładka, natomiast młode tegoroczne pędy są żywozielone.

Złotokap Waterera jest mieszańcem Złotokapa pospolitego (Laburnum anagyroides) oraz Alpejskiego (Laburnum alpinum). Odmiana tego mieszańca, czyli Vossi została wyselekcjonowana w XIX wieku w Holandii – jako jedyna spośród wszystkich innych krzyżówek i odmian posiada sięgające 50 centymetrów kwiatostany. Holenderska nazwa Złotokapu – „Gouden regen” – ma to samo znaczenie co polska – oznaczająca „złoty deszcz”.
Odmiana ta została uhonorowana przez brytyjski Royal Horticultural Society (RHS) nagrodą Award of Garden Merit (AGM).

Zastosowanie:
Złotokap Vossi jest odmianą szczepioną na wysokim pniu i z tego powodu najbardziej polecane jest sadzić go w szpalerach – złotych ścianach, lub w formie zwisająco-łukowtej – tworząc spacerowe korytarze ze złotymi sufitami. Zwłaszcza druga forma jest polecana – odmiana Vossi prosi się aby była stosowana właśnie w tej formie –tworząc chłodny i malowniczy sufit, który daje ochłodę w gorące letnie dni. Nadaje się też jako soliter, będący głównym akcentem małego lub średniego ogrodu przydomowego.

Warunki uprawy:
Wskazane jest formowanie poprzez uginanie pędów. Cięcie formujące nie jest wymagane, wystarczające jest usuwanie uschniętych pędów. Cięcie żywych pędów może osłabić roślinę. Roślina wymaga podlewania w upalne letnie dni.

Złotokap Vossi jest rośliną łatwą w uprawie i tolerancyjną względem siedliska, jednakże najobficiej kwitnie na glebie żyznej, wapiennej, na stanowisku o ekspozycji południowej i otwartej na słońce – jednak osłoniętym od wiatru.
Pomimo tego, roślina jest tolerancyjna i rośnie dobrze także na glebach słabszych.
Złotokap jest tolerancyjny na lekko kwasowe podłoże.
Jest wytrzymały na mróz w prawie całej Polsce.

Przedmiotem sprzedaży jest czteroletnie drzewo, ukorzenione w doniczce 5 litrowej ,ok. 140 cm. wysokości.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Venus - Hosta plantaginea Venus

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Asahi Zuru – Acer palmatum Asahi Zuru

Cena: 550.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kocimiętka Kit Cat-Nepeta faassenii Kit Cat

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia White Feather - Hosta WHITE FEATHER

Cena: 25.00 PLN