Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ostrokrzew karbowanolistny Golden Gem - Ilex crenata Golden Gem

Ostrokrzew karbowanolistny Golden Gem - Ilex crenata Golden Gem
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:39.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kompaktowy, ozdobny krzew o żółtych liściach. Zupełnie nie podobny do typowych ostrokrzewów, kształtem przypomina raczej popularny bukszpan.
Zimozielony krzew o drobnych, niekłujących liściach i atrakcyjnym, gęstym pokroju. Liście w kolorze jasnozielonym, żółtym i złotym. Żółty kolor jest bardzo intensywny w słońcu, w cieniu trochę zielenieje.
Roślina jest formą żeńską ale rzadko zawiązuje kwiaty i owoce. Jeśli się pojawią to są to małe czarne jagody ukryte między liśćmi.
Odmiana, jeśli nie przycinana, tworzy niski kopiec, dorastający do 50-70cm wysokości i około 1m szerokości. Doskonale nadaje się do formowania, dobrze znosi cięcie.
Krzew cenny i lubiany ze względu na złoty kolor liści, który rzuca się w oczy nawet z daleka. W zimie, kiedy większość roślin zapada w stan hibernacji i ogród staje się bardziej szary, rozwesela go Ilex crenata Golden Gem w całej swej okazałości.

Jeżeli chcemy, by zimą nasz ogród wspaniale się wyróżniał, zwłaszcza kiedy spadnie śnieg, warto zasadzić w nim kilka ostrokrzewów. Nie są kłopotliwe w uprawie i można je dowolnie formować, gdyż doskonale znoszą cięcie. Ostrokrzew cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju.

Polecana do uprawy w formie niskich żywopłotów lub do barwnych zestawień kolorystycznych z innymi krzewami. Ostrokrzewy nadają się także do sadzenia w donicach, którymi można dekorować tarasy, patia lub balkony. Wspaniała odmiana do pokrywania dużych powierzchni. Bardzo wytrzymała i nadaje się nawet do małych ogrodów. Świetnie nadaje się do tworzenia niskich obwódek, oddzielających roślinność wyższą od trawnika.

Warunki uprawy.
Preferuje stanowisko słoneczne, doskonale radzi sobie również w półcieniu. W miejscach zacienionych, listki zamiast żółte staną się zielone. Miejsca osłonięte od wiatrów, w miarę zaciszne i ciepłe.
Gleba żyzna, wilgotna, przepuszczalna, o obojętnym lub lekko kwaśnym odczynie.
Roślina całkowicie mrozoodporna do około -29 ° C .
Cięcie ogranicza się jedynie do cięcia formującego. Pędy przycina się dwa razy w roku – wiosną przed rozpoczęciem wegetacji oraz po zakończeniu wzrostu, na przełomie czerwca i lipca.
Zaleca się zasilanie kompostem lub wiosną wieloskładnikowym nawozem mineralnym, a co kilka lat wapnowanie podłoża.

Oferowana do sprzedaży roślina jest ukorzeniona w doniczce C-2.
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Milin dwukolorowy ORANGEADE® TRACAMP - Campsis x tagliabuana ORANGEADE® TRACAMP

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Abelia mosańska- Abelia mosanensis

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Morwa biała płacząca-Morus alba pendula

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Kermesina Rosea- Kermesina Rosea

Cena: 29.00 PLN