Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia czekoladowa-Albizia Summer Chocolate

Cena: 460.00 PLN
Nasza cena: 400.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense
Cena brutto za sztukę:60.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 60 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo rzadkie, niedostępne pnącze.Jedyny jaśmin o pachnących kwiatach. Kwiaty w kolorze różowym,ładnie pachnące.Posadzone blisko okna , na tarasie będzie pięknie pachniało .Zapach przyjemny , lekko słodki.Na " okazałe" pnącze nie trzeba długo czekać - jaśmin rośnie bardzo szybko jego roczny przyrost to od 1 - 2 m.
Pnącze o pięknych kwiatach, które roztacza wyborny zapach. Rzadko spotykane w naszych ogrodach, a warte rozpropagowania tak z uwagi na swe walory dekoracyjne, jak i łatwość w uprawie.

Cechuje się szybkim tempem wzrostu, rocznie może nawet przyrastać o około 2 m, osiągając finalnie do 6 m wysokości. Pędy liczne, młode zielone i omszone, te starsze drewniejące. Ładnie się rozgałęziają, a część z nich ma tendencję do przewieszania się, urozmaicając tym samym pokrój.

Liście złożone nieparzystopierzaście z 3 – 9 całkiem okazałych blaszek. Każda w zarysie owalno-lancetowata, z ostrym wierzchołkiem i gładkimi marginesami. Po wybiciu z pąków mają żółtawy odcień i pokrywają je delikatne włoski, z czasem ich powierzchnia staje się gładka i jasno zielona.

Z końcem wiosny pojawiają się pierwsze kwiaty. Rozwijają się one ze stożkowatych, rubinowych pąków. Od podstawy rurkowate, ku górze korona rozkłada się szeroko, niemal płasko, osiągając blisko 2 cm średnicy. Przybierają subtelną, blado różową barwę, nadając całemu pnączu delikatności. Na długich szypułkach wychylają się dziarsko z kątów liści zebrane po kilka sztuk w grona i roztaczają wokół przyjemną, słodkawą woń. W dogodnych warunkach zdobią ogród jeszcze w sierpniu.

To naturalny mieszaniec Jasminum besianum i Jasminum officinale, który odnaleziony został na wschodzie Chin. Do Europu trafił na początku XX wieku, za sprawą Francuza Thomasa Javita.

Warunki uprawy:
Stanowisko – zapewnić mu należy miejsce zaciszne, ciepłe i widne, ale najlepiej z rozproszonym światłem słonecznym.
Gleba – lubi żyzne ziemie ogrodowe, zasobne w składniki próchniczne, stale umiarkowanie wilgotne, o dobrej przepuszczalności.

Zimuje w gruncie nie wymagając okrywania przed nastaniem mrozów.
Zaleca się regularne cięcie wiosną, pnącze ładnie będzie się wówczas rozgałęziać.

Sadzimy przy kratownicach, podporach, barierkach czy ogrodzeniach, które wyśmienicie oplata tworząc wspaniałą, żywą, nie tylko barwną, ale i pięknie pachnącą ścianę. Świetnie wspina się po pniach drzew. Pozostawiona bez podpory ściele się niczym kobierzec szczelnie przesłaniając podłoże. Miłośnikom jaśminowej woni polecamy umieszczenie go w pobliżu okna czy miejsca wypoczynku.Oferowana roślina ukorzeniona w doniczce C-3 , o wysokości ok.80cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Katalpa fioletowa krzewiasta - Catalpa erubescens Purpurea

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mini gunnera -Tarczownica tarczowata

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Lagerstremia indyjska czerwona - Lagerstroemia indica Enduring Red

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia White Feather - Hosta WHITE FEATHER

Cena: 25.00 PLN