Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Rdest Auberta - Polygonum Aubertii

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 17.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Powojnik pełny Crystal Fountain - Clematis Crystal Fountain

Powojnik pełny Crystal Fountain - Clematis Crystal Fountain
Cena brutto za sztukę:60.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 60 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nowa efektowna odmiana o niebiesko - fioletowych kwiatach. Kwiaty duże u starszych roślin osiągają średnicę ok.10cm.Okazałe i obłędnie wybarwiające się kwiaty, które hojnie zdobią roślinę, sprawiają, że odmiana zasługuje by znaleźć się w nawet najbardziej wyrafinowanych ogrodach.

To pełne witalności i energicznie rosnące pnącze osiągające niekiedy ponad 2 m wysokości. Pędy, choć stosunkowo cienkie to wytrzymałe, długie, a przy tym ładnie się rozgałęziają, rozpościerając się na około 1 m szerokości i chętnie oplatają podpory. Liście w kolorze spokojnej zieleni, o szerokich, jajowatych blaszkach, na dość długich ogonkach tworzą jednolite, zwarte tło. Późną wiosną niesie prawdziwą powódź urodziwego kwiecia i z końcem lata powtórnie, lecz z mniejszą obfitością. Półpełne kwiaty o średnicy około 12 cm wypełnione są okazałym środkiem złożonym z całego mnóstwa długich nitkowatych płatków, układających się fontannowo – wewnątrz limonkowe oko pręcików otoczone jest jasnym fioletem. Podstawę zaś tworzy na ogół 8 szerokich płatków o przyciągającej wzrok barwie będącej mieszanką błękitu i lawendowego fioletu. Do tego wzdłuż ich powierzchni biegnie wyraźna, gruba pręga w odcieniu różu, a z czasem zieleni. I nawet gdy zewnętrzny okółek już opadnie, pozostała część kwiatu nadal zachowuje swą dekoracyjność. Odmiana lubiana przez motyle, pszczoły i inne owady.

Odmiana znana również pod nazwą Evipo038, wprowadzona na rynek ogrodniczy przez Poulsen Roser A/S w ramach wyśmienitej serii REGAL.

Mrozoodporność całkowita.

Warunki uprawy:

Rośliny te wymagają , stanowiska ciepłego i zacisznego .

Górna część rośliny powinna być w słońcu , dół zaś powinien być zacieniony .
Jeśli nie mamy takich możliwości , bryłę korzeniową powinniśmy okryć np. korą lub obsadzić niskimi roślinami okrywowymi. Ziemia powinna być odpowiednio zdrenowana , ponieważ clematisy nie tolerują nadmiaru wody.

Na zimę niezbędne jest dokładne okrycie np. gałązkami świerkowymi lub słomą .
W mroźne zimy clematisy mogą przemarzać ,ale przycięte wiosną dość szybko odbijają.

Ważne jest systematyczne przycinanie clematisów, zwłaszcza w pierwszych trzech latach uprawy , cięcie mniej więcej jednej a nawet dwóch trzecich wysokości powoduje rozgałęzienie rośliny, co później skutkuje równomiernym kwitnieniem na całej roślinie .

Doskonale prezentuje się w promieniach słońca na tle roślina o ciemnym ulistnieniu. Polecana do posadzenia przy niskich podporach i krzewach. Zgrabna, spójna sylwetka czyni go również idealnym okazem do posadzenia w pojemniku na balkonie czy tarasie.

Rewelacyjne pnącze do oplatania ogrodzeń czy kratownic. Świetnie sprawdzi się jako roślina do osłonięcia podłoża – jeśli pozwolimy jej płynąć pomiędzy krzewami utworzy dwubarwny kobierzec. Polecana także do donic na tarasy i patio.


Odmiana objęta licencją .
Dalsze rozmnażanie i obrót handlowy bez wykupienia licencji jest zabroniony.

Roślina w doniczce 2litrowej.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Melina - Azalea japonica Melina

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy Cranberry Crush®- Hibiscus Cranberry Crush®

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin pośredni Grenadine - Campsis grandiflora Grenadine

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Inspire - Hydrangea You and Me Inspire

Cena: 45.00 PLN