Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hakonechloa macra Aureola

Hakonechloa macra Aureola
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:33.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Trawa o egzotycznym pochodzeniu, świetlistej kolorystyce liści i pięknej sylwetce. Warto polecić ją do rozjaśnienia okresowo zacienianych rabat i tarasów, którym nadadzą ciekawego charakteru.
Niezwykle atrakcyjna i urokliwa trawa, która formuje bardzo rozległe kępy o średnicy dochodzącej do 1 m. Dorasta natomiast do około 60 – 80 cm wysokości, dzięki czemu przybiera kształt spłaszczonej kuli o układających się kaskadowo liściach wygiętych na kształt łuku. Przyrasta stosunkowo wolno, kępy są jednak bardzo gęste i zachwycają swym wyglądem.

Liście bardzo dekoracyjne. Blaszki miękkie, o długości około 25 cm i szerokie na 1 cm, zwężają się ku zaostrzonym wierzchołkom. Mają jasnozielony kolor z żółtymi pasami różnej grubości, których intensywność zależy od stopnia nasłonecznienia.

W sierpniu pojawiają się drobne, zwiewne różowawe kwiatostany w kształcie kłosów, ale są one niepozorne i ledwie widoczne pomiędzy liśćmi, dodają jednak nieco gracji i lekkości.

Gatunek odnaleziono w naturze na japońskiej wyspie Honsiu na zboczach góry Hakone, od której zaczerpnięto nazwę. W roku 1993 otrzymała nagrodę Award of Garden Merit od Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego, a w 2009 wybraną ją w Anglii rośliną roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – dobrze czuje się w miejscach osłoniętych od wiatru a najładniej wybarwi ulokowana w lekkim cieniu. Na słońcu liście nie prezentują się ładnie i staja się kremowe.

Gleba – potrzebuje ziemi żyznej, próchnicznej o dużej wilgotności i jednocześnie dobrej przepuszczalności, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym.

Odporność na mróz dobra, na zimę warto okryć gałązkami świerkowymi lub agrowłókniną.

Wprowadzi ożywienie i światło w cienistych zakątkach ogrodu, wypełni i zagęści kwiatowe rabaty. Pozwala na tworzenie wyśmienitych aranżacji opartych o kolor z ciemno ulistnionymi gatunkami o zbliżonym pokroju. Z powodzeniem można uprawiać ją w pojemnikach postawionych na ciemniejszych tarasach i balkonach.

Roślina ukorzeniona w doniczce1,5 l.
mr


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Rdest Lance Corporal -Persicaria virg. Lance Corporal

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mukdenia Rossa- Aceriphyllum rossi

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Trzmielina japońska Himalaya-Euonymus jap. Himalaya

Cena: 52.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Candlelight - Hydrangea paniculata Candlelight

Cena: 56.00 PLN