Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Grujecznik japoński -Cercidyphyllum japonicum

Grujecznik japoński -Cercidyphyllum japonicum
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:170.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To, co zachwyca u grujecznika, to jego okrągłe, sercowate liście o ciekawym rysunku żyłek przypominającym mozaikę.Opadłe liście wydzielają zapach podobny do karmelu, wanilii.
Na wiosnę liście mają kolor fioletowo-czerwony,które z czasem nabierają barwy jasno- zielonej o niebieskim odcieniu .
Jesienią kolory są wspaniałe.

Rośnie w spokojnym tempie, najczęściej w formie wielopniowego drzewa, osiągającego w naszych ogrodach do 10 m wysokości. Liczne, sztywne i proste pędy tworzą zgrabną koronę, początkowo o smukłym owalnym zarysie, z czasem jednak staje się ona coraz bardziej rozłożysta i okrągła, o średnicy często ponad 6 m. Stare konary pokrywa szara, łuszcząca się kora, młode pędy są czerwonobrązowe z widocznymi przetchlinkami.

Liście raczej nieduże, bo o wielkości około 4 cm, jednak bardzo hojnie zdobią gałązki, subtelnie zwisając z nich na bordowych ogonkach. Blaszki okrągławe z sercowatą nasadą, krótkim wierzchołkiem i delikatnie ząbkowanym obrzeżeniem. Ich powierzchnia pokryta jest charakterystyczną gęstą mozaiką użyłkowania. Wiosną wybijają z czerwonych pąków, których osłonki wraz z karminowymi przylistkami długo pozostają na pędach, dając ciekawy barwny efekt różowej mgiełki. Do lata liście nabierają odcienia niebieskawej, jasnej zieleni, by jesienią znów przybrać ciepłe tony od żółci i pomarańczu, przez czerwień aż po fiolet i purpurę. Na długo pozostają ozdobą krajobrazu, a gdy spadną wydzielają słodką, nieco korzenną woń.

Kwiaty drobne, niepozorne, wczesną wiosną pojawiają się w kątach przyszłych liści. Owoce to oskrzydlone, graniaste, brązowe mieszki.

Naturalne stanowiska znajdują się głównie na terenie wschodnich Chin i Japonii, gdzie nad brzegami rzek i górskich strumieni spotkać możemy stare okazy osiągające wysokość ponad 20 m. Walory dekoracyjne oferowanego drzewa potwierdza również prestiżowa nagroda Award of Garden Merit przyznana w 1993 roku przez członków Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.

Warunki uprawy:
Stanowisko – urośnie ładnie zarówno w miejscu słonecznym jak i półcienistym, koniecznie osłoniętym od mroźnych, wiosennych wiatrów.

Gleba – lubi świeże i żyzne ziemie ogrodowe, zasobne w składniki próchniczne, o stałym, przynajmniej przeciętnym poziomie wilgotności i dobrym drenażu.

Dorosłe okazy zimują doskonale nie wymagając okrycia, te młode zaleca się zabezpieczyć w pierwszych latach uprawy przed srogimi mrozami, a nade wszystko wybrać zaciszne miejsce.

Atrakcyjne pokrojowo i kolorystycznie nieduże drzewo godne polecenia zarówno do ogrodów przydomowych jak i parków czy założeń osiedlowych. Ubarwi każdą kompozycję. Z powodzeniem można wykorzystać je na oryginalne, formowane żywopłoty w dużych przestrzeniach.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina o wysokości 180-220 cm, ukorzeniona w doniczce 10-litrowej.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Dereń kousa Bultinck Giant Flowers - Cornus kousa Bultinck Giant Flowers

Cena: 650.00 PLN

Otwórz opis produktu

Trawa czarna- Konwalnik płaskopędowy -Ophiopogon planiscapus Black Beard PBR

Cena: 17.80 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb czarnyTimuki- QUERCUS robur Timuki

Cena: 125.00 PLN

Otwórz opis produktu

Cedrówka chińska-Cedrela chińska-Toona sinensis Flamingo

Cena: 250.00 PLN