Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Gunnera olbrzymia-Gunnera Mannicata

Gunnera olbrzymia-Gunnera Mannicata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Fenomenalny okaz, jedna z największych bylin świata, która zaskakuje rozmiarem, zachwyca monumentalną sylwetką i oryginalnymi kwiatami. Obiekt pożądania ogrodników amatorów jak i kolekcjonerów, który wbrew pozorom nie wymaga wiele opieki i mimo egzotycznego pochodzenia świetnie radzi sobie w naszych warunkach.

Wieloletnia roślina o dość szybkim tempie wzrostu, pełna wigoru i witalności. Formuje ogromnych rozmiarów kępę dochodzącą do 3 m wysokości i nawet 4 m szerokości.

Na długich, okazałych i sztywnych ogonkach rozkładają się potężnych rozmiarów liście odziomkowe. Ich średnica dochodzić może do 2 m. Są bardzo dekoracyjne, przybierają głęboki, ciemnozielony kolor. Mają dłoniasty kształt, widoczne, grube użyłkowanie i wyraźnie ząbkowane obrzeżenia. Ich spodnia strona, podobnie jak ogonki, pokryta jest gęsto drobnymi kolcami.

W maju i czerwcu możemy spodziewać się kwiatów. Pomiędzy liśćmi rozwijają się kwiatostany w kształcie potężnych kolb o wysokości do 1 m. Początkowo zielone z czasem zmieniają kolor na czerwono-brązowy.Po przekwitnięciu gunnera wytwarza drobne kuliste czerwono zielone owoce .

Naturalnym miejscem jej występowania są góry Serra do Mar w Brazylii. Nazwana na cześć pochodzącego z Norwegii przyrodnika Johana Ernsta Gunnerusa. Została uhonorowana przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Przyrodnicze nagrodą Award of Grden Merit za szczególne walory ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko – rośnie najokazalsza w zacisznej lokalizacji, w pełnym słońcu lub półcieniu.

Gleba – potrzebuje dość żyznej i stale wilgotnej ziemi. Z uwagi na duży i szybki wzrost warto ją nawozić a w okresach bezdeszczowych regularnie podlewać.

Przed zimą liście gunnery można ściąć zostawiając same karpy , które bardzo dokładnie okrywamy grubą warstwą ściółki a więc może to być słoma, torf, kora, gałązki świerka itp. Nie należy okrywać folią ponieważ przy niskich temp. kłącza mogą ulec zgniciu.

Przyciągnie wzrok każdego posadzona jako soliter w reprezentacyjnym miejscu, na trawniku przy wejściu. Doskonale prezentuje się i czuje nad brzegami ogrodowych zbiorników wodnych. Jeśli szukamy dla niej towarzystwa to najlepsze będzie sąsiedztwo pokaźnych bambusów czy miskantów.

Roślina w donicy 2 litrowej.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Tawułka Peach and Cream - Astilbe Peaches and Cream

Cena: 17.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb czarnyTimuki- QUERCUS robur Timuki

Cena: 125.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Living Passion - Hydrangea paniculata Living Passion®

Cena: 52.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Flame - Hydrangea paniculata Magical Flame na pniu

Cena: 139.00 PLN