Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Metasekwoja chińska złota - Metasequoia glyp.Goldrush

Metasekwoja chińska  złota - Metasequoia glyp.Goldrush
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:750.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Rzadko występująca odmiana metasekwoi o złotym zabarwieniu igieł utrzymującym się przez cały sezon.
Złociste potężne drzewo, o idealnej stożkowatej koronie, z niespotykanymi w naszym klimacie pierzastymi liśćmi – podobnymi do paproci - które przebarwiają się sezonowo na jesień na płomienno-pomarańczowy kolor.

Metasekwoja Gold Rush w odróżnieniu od gatunku posiada złote/ świeżo zielone igiełki, podczas gdy gatunek wyjściowy ma normalne zielone igły. Odmiana Gold Rush jest drzewem 12-15 metrów wysokości przy ok 6 metrach szerokości. Jej liście stanowią wyrastające na wiosnę całe gałązki (!) pokryte miękkimi igłami o długości 4 centymetrów (podobne do gałązek jodły, jednak prawie całkowicie płaskie). Metasekwoja Gold Rush przebarwia się na jesień na kolor intensywnie pomarańczowy – podobnie jak Modrzew – jednak zrzuca swoje całe gałęzie (nie pojedyncze igły). Opadłe gałęzie tworzą wtedy urokliwą ściółkę podobną do tej z lasów świerkowych lub sosnowych – można je użyć jako kompost lub darmową ściółkę pod inne iglaste rośliny.


Starsza roślina posiada atrakcyjną w wyglądzie spękaną wertykalnie korę. Gatunek jednopienny, tworzący 2 centymetrowe, malutkie szyszeczki, niepodobne z wyglądu do naszych rodzimych gatunków roślin iglastych. Szyszeczki są owalne - najpierw zielone, a gdy dojrzeją, stają się brązowe i ich płytki otwierają się, uwalniając nasiona zamknięte w szyszce.

Metasekwoja chińska jak nazwa wskazuje pochodzi z Chin – odkryty dopiero w 1941 roku. Gatunek ten jest żywą skamieniałością – występował już w Erze Mezozoicznej w okresie Kredy (okres dominacji gadów i początkowego rozwoju ssaków) – dominował on na całej półkuli północnej, jednak raz dana dominacja gatunkowa nigdy nie trwa wiecznie – został on zepchnięty na nieliczne stanowiska w Chinach, gdzie przetrwał jako gatunek endemiczny do dzisiaj w prowincjach Syczuan, Hunan i Haubei.

Zastosowanie:
Roślina wymaga większej ilości przestrzeni. Najlepiej prezentuje się jako wolnostojący solitier na wolnej przestrzeni – lub też grupowo, tworząc pół-leśną scenerię. Dobrym pomysłem jest także sadzenie w rzędach jako obwódkę przy ogrodzeniach – zamiast już mało atrakcyjnego sadzenia świerków, jodeł czy żywotników – taka obwódka z pewnością przyciągnie uwagę sąsiadów.

Warunki uprawy:
Gatunek któremu zostały spełnione warunki siedliskowe nie wymaga żadnej pielęgnacji.
Rośnie najlepiej w pełnym słońcu oraz świeżej i przepuszczalnej próchniczej glebie . Toleruje wilgotną i gliniastą glebę oraz zanieczyszczenie powietrza. Odporna na mróz i długowieczna. Ze względu na endemiczność, Metasekwoja praktycznie nie choruje i nie posiada szkodników, które mogłyby je zaatakować.


W sprzedaży oferowane są drzewa o wysokości ok. 300,350 cm, ukorzenione w doniczce C-25.
Obwód pnia 12-16 cm


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Flame - Hydrangea paniculata Magical Flame na pniu

Cena: 139.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta różowa Anabelle-Hydrangea arborescens Pink Anabelle

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Styrak japoński Pink Chimes – Styrax japonicus Pink Chimes

Cena: 490.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Asahi Zuru – Acer palmatum Asahi Zuru

Cena: 550.00 PLN