Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Osmantus różnolistny Variegatus – Osmanthus heterophyllus Variegatus

Osmantus różnolistny Variegatus – Osmanthus heterophyllus Variegatus
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Ciekawa odmiana gatunku z rodziny oliwkowatych o dwubarwnych, biało-zielonych pierzasto postrzępionych liściach i silnie pachnących kwiatach pojawiających się na jesień. Dobra propozycja dla zapełnienia przestrzeni w ogrodzie oraz dla kolekcjonerów japońskich okazów.

Osmantus różnolistny to wiecznie-zielony krzew osiągający po 10 latach 100-120 cm, o raczej kompaktowej formie, powoli rosnący. Osiąga maksymalnie 2.5-3.5 metrów wysokości jako wielopędowy krzew. W zależności od potrzeb można go prowadzić w formie niskiego, rozłożystego krzewu lub w formie lekko kolumnowej. Odmianę tę odróżnia nieregularne, kremowe obrzeżenie liści, z zielonym interiorem, pierzaste i ząbkowane na brzegu. Kwiaty są małe i niepozorne, barwy białej, silnie pachnące. Kwitnie na jesień (wrzesień-październik), owocując w postaci ciemnoniebieskich jagód na długich szypułkach. Owoce mogą się nie pojawiać, jeżeli jesienne przymrozki pojawiły się wcześnie.


Natywna dla dalekiego wschodu – Chin, Tajwanu, Japonii, Korei. Wymieniona dwa razy w najstarszej japońskiej kronice Kojiki, w fragmencie „Hihiragi-no-sono-hana-madzumi-no-kami” (co z japońskiego można przetłumaczyć jako „Bóstwo-oczekujące-ujrzenia-kwiatów-Osmantusa”) w którym słowo „madzumi” oznacza „rzadko widziane” w odniesieniu do specyficznej cechy rzadkiego kwitnięcia Osmantusa.

Zastosowanie
Nadaje się do nasadzeń głównie od strony południowej, przy ogrodzeniach i wzdłuż budynków. Przy nasadzeniach jako niski żywopłot należy sadzić 2 rośliny na 1 metr bieżący. Przy nasadzeniach okrywowych , należy sadzić 5 osobników na 1 metr kwadratowy. Dobre do nasadzenia pod ciemnymi i wysokimi roślinami od strony południowej. Propozycja dla sympatyków orientalnych gatunków jako soliter.

Warunki uprawy
Wymaga usuwania obumarłych gałązek. Można formować przez cięcie w celu utworzenia gęstego i niskiego żywopłotu.
Wymagania
Łatwa w uprawie, wystarcza jej typowa ogrodowa gleba. Stanowisko słoneczne lub lekko ocienione i osłonięte od mroźnych wiatrów. Na zimę ochronić agrowłókniną.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2,5 o wysokości 40-50 cm.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Judaszowiec kanadyjski Hearts of Gold - Cercis canadiensis Hearts of Gold

Cena: 450.00 PLN

Otwórz opis produktu

Garia - Garrya elliptica

Cena: 49.00 PLN

Otwórz opis produktu

Cedrówka chińska-Cedrela chińska-Toona sinensis Flamingo

Cena: 250.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dziurawiec bezwonny Magical Red Fame - Hypericum inodorum Magical Red Fame

Cena: 37.00 PLN