Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dąb kolumnowy Green Pillar- Quercus pal.Green Pillar

Cena: 180.00 PLN
Nasza cena: 155.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Oczar pośredni Diane-Hamamelis Diane

Oczar pośredni Diane-Hamamelis Diane
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:65.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Miedziano-purpurowe kwiaty zimą - ten czar daje nam oczar.Zakwita już w styczniu.Płatki kwiatów wyglądają jak frędzelki. Jeśli zima jest bardzo sroga zakwita w lutym, marcu.Zdarza się ,że spod czapy śniegu wystają urocze, pachnące kwiaty.
Kwiaty pojawiają się na nagiej korze na całej długości pędów.

Każdy kwiat składa się z czterech długich na 2.5 cm wstążkowych płatków utrzymujących się ponad miesiąc na roślinie. Kwiaty odznaczają się delikatnym zapachem. Odmiana Diane ma najbardziej czerwone kwiaty spośród innych odmian.

Oczar Diane przez okres wegetacji posiada zielone, szerokie i owalne 5-15 centymetrowe liście, które na jesień przebarwiają w wielu kolorach od żółtego, pomarańczowego po czerwony. Są one podobne do liści leszczyny – jednak są sztywniejsze i skórzaste. Oczar Diane jest krzewem o szeroko rozprostowanych gałęziach o 250-350 centymetrów wysokości oraz 300-450 centymetrów szerokości.

Oczar pośredni (Hamamelis x intermedia) jest krzyżówką powstałą z połączenia Oczaru japońskiego (Hamamelis japonica) z Oczarem chińskim (Hamamelis mollis).
Nazwa rodzajowa pochodzi z kombinacji greckich słów "hama" oraz "melon" oznaczających kolejno "w tym samym czasie" oraz "owoc", w odniesieniu do tego samego czasu w którym na krzewie pojawiają się owoce i kwiaty - co jednak dotyczy tylko gatunków kwitnących na jesień.

Zastosowanie:
Oczar Diane świetnie nadaje się do ogrodów o leśnym charakterze (jako soliter lub do nasadzenia w rzędach jako tło), gdzie żywo-czerwone kwiaty stanowią piękny akcent w odniesieniu do pozbawionego ulistnienia leśnego tła.

Warunki uprawy:
Roślina nie jest wymagająca w pielęgnacji - nie wymaga cięcia. Roślina nie wymaga ochrony przed szkodnikami czy chorobami i jest tolerancyjna na zanieczyszczone powietrze.


Oczar najlepiej rośnie na lekkiej i lekko kwasowej piaszczystej glebie, zawierającej dodatkowo próchnicę. Może rosnąć na słonecznym lub półcienistym stanowisku. Wytrzymuje mróz do -10 C, może być uszkadzana przez przymrozki występujące w kwietniu-maju.

Oferowana do sprzedaży roślina szczepiona ukorzeniona w doniczce C-2.
abr


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Sporobol różnołuskowy, pachnąca-Sporobolus heterolepis

Cena: 22.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia STAR WARS

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pałczatka miotlasta - Andropogon Praire Blues

Cena: 15.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja biała- Fuchsia magellanica Alba

Cena: 21.00 PLN