Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Oczar pośredni Diane-Hamamelis Diane

Oczar pośredni Diane-Hamamelis Diane
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:160.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Miedziano-purpurowe kwiaty zimą - ten czar daje nam oczar.Zakwita już w styczniu.Płatki kwiatów wyglądają jak frędzelki. Jeśli zima jest bardzo sroga zakwita w lutym, marcu.Zdarza się ,że spod czapy śniegu wystają urocze, pachnące kwiaty.
Kwiaty pojawiają się na nagiej korze na całej długości pędów.

Każdy kwiat składa się z czterech długich na 2.5 cm wstążkowych płatków utrzymujących się ponad miesiąc na roślinie. Kwiaty odznaczają się delikatnym zapachem. Odmiana Diane ma najbardziej czerwone kwiaty spośród innych odmian.

Oczar Diane przez okres wegetacji posiada zielone, szerokie i owalne 5-15 centymetrowe liście, które na jesień przebarwiają w wielu kolorach od żółtego, pomarańczowego po czerwony. Są one podobne do liści leszczyny – jednak są sztywniejsze i skórzaste. Oczar Diane jest krzewem o szeroko rozprostowanych gałęziach o 250-350 centymetrów wysokości oraz 300-450 centymetrów szerokości.

Oczar pośredni (Hamamelis x intermedia) jest krzyżówką powstałą z połączenia Oczaru japońskiego (Hamamelis japonica) z Oczarem chińskim (Hamamelis mollis).
Nazwa rodzajowa pochodzi z kombinacji greckich słów "hama" oraz "melon" oznaczających kolejno "w tym samym czasie" oraz "owoc", w odniesieniu do tego samego czasu w którym na krzewie pojawiają się owoce i kwiaty - co jednak dotyczy tylko gatunków kwitnących na jesień.

Zastosowanie:
Oczar Diane świetnie nadaje się do ogrodów o leśnym charakterze (jako soliter lub do nasadzenia w rzędach jako tło), gdzie żywo-czerwone kwiaty stanowią piękny akcent w odniesieniu do pozbawionego ulistnienia leśnego tła.

Warunki uprawy:
Roślina nie jest wymagająca w pielęgnacji - nie wymaga cięcia. Roślina nie wymaga ochrony przed szkodnikami czy chorobami i jest tolerancyjna na zanieczyszczone powietrze.


Oczar najlepiej rośnie na lekkiej i lekko kwasowej piaszczystej glebie, zawierającej dodatkowo próchnicę. Może rosnąć na słonecznym lub półcienistym stanowisku. Wytrzymuje mróz do -10 C, może być uszkadzana przez przymrozki występujące w kwietniu-maju.

Oferowana do sprzedaży roślina szczepiona ukorzeniona w doniczce C-5 wys. 80,100 cmInne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta HAYES STARBURST

Cena: 54.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dzwonek dwukolorowy Genti Twisterbell ® -Campanula Genti Twisterbell ®

Cena: 19.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buddleja Dawida Free Petite® Tutti Fruitti– Buddleja davidii Free Petite® Tutti Fruitti

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Baby Lace® - Hydrangea paniculata Baby Lace®

Cena: 38.00 PLN