Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Oczar pośredni Orange Beauty-Hamamelis x intermedia Orange Beauty

Oczar pośredni Orange Beauty-Hamamelis x intermedia Orange Beauty
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:160.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Pomarańczowe kwiaty zimą - ten czar daje nam oczar.Oczar jest rośliną kwitnącą w zimie – w styczniu pokrywa się on kwiatami o pomarańczowych nitkowatych płatach przechodzących w bordowe centrum. Przyciąga wtedy uwagę będąc przeciwwagą do szaro-białych kolorów zimy.

Każdy kwiat składa się z czterech wstążkowych płatków o długości 2.5 centymetra (1 cala), które wychodzą z ciemnofioletowego centrum. Oczar Orange Beauty kwitnie od stycznia-lutego do marca. Jego kwiaty utrzymują się na roślinie do 6 tygodni. Kwitnienie zależy od łagodności zimy – w przypadku pojawienia się silnego mrozu roślina zaprzestaje kwitnienia.

Oczar Orange Beauty przez okres wegetacji posiada zielone, szerokie i owalne 5-12 centymetrowe liście, które na jesień przebarwiają się na atrakcyjną wariancję kolorów żółtego, pomarańczowego oraz czerwonego. Są one podobne do liści leszczyny – jednak są sztywniejsze i skórzaste. Oczar Orange Beauty jest krzewem o szeroko rozprostowanych gałęziach o 300 centymetrów wysokości oraz 250-350 centymetrów szerokości.


Oczar pośredni (Hamamelis x intermedia) jest krzyżówką powstałą z połączenia Oczaru japońskiego (Hamamelis japonica) z Oczarem chińskim (Hamamelis mollis).
Nazwa rodzajowa pochodzi z kombinacji greckich słów "hama" oraz "melon" oznaczających kolejno "w tym samym czasie" oraz "owoc", w odniesieniu do tego samego czasu w którym na krzewie pojawiają się owoce i kwiaty - co jednak dotyczy tylko gatunków kwitnących na jesień.

Zastosowanie:
Oczar Orange Beauty świetnie nadaje się do ogrodów o leśnym charakterze (jako soliter lub do nasadzenia w rzędach jako tło), gdzie żywo-czerwone kwiaty stanowią piękny akcent w odniesieniu do pozbawionego ulistnienia leśnego tła.

Warunki uprawy:
Roślina nie jest wymagająca w pielęgnacji - nie wymaga cięcia. Roślina nie wymaga ochrony przed szkodnikami czy chorobami i jest tolerancyjna na zanieczyszczone powietrze.

Wymaga gleby świeżej i przepuszczalnej, najlepiej piaskowej, lekko kwaśnej i próchniczej. Stanowisko słoneczne lub półcieniste, ale osłonięte od wiatru. Wytrzymuje temperaturę do -28 C.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina , ukorzeniona w doniczce C-5 wys.80,100 cm
abr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Asahi Zuru – Acer palmatum Asahi Zuru

Cena: 550.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Sugar Daddy - Hosta Sugar Daddy

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Albizia różowa - Albizia julibrissin Rosea

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina koreańska Judi - Viburnum carlesii Judi

Cena: 115.00 PLN