Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża ciemnoróżowa na pniu, drzewko różane odm. Excelsa

Róża ciemnoróżowa na pniu, drzewko różane odm. Excelsa
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:75.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Róże pienne - są to odmiany szczepione na pniu -podkładce, zwane również "drzewkami różanymi".
Uzyskuje się je przez szczepienie odmian szlachetnych z różnych grup na specjalnie przygotowanym pędzie róży dzikiej.

Są znakomite do każdego ogrodu tworząc wraz z niskimi różami, bylinami, na trawniku- znakomite zestawienia.
Nadają się do pojemników.

Bardzo ciekawie się prezentuje forma płacząca, powstała w wyniku zaszczepienia odmiany charakteryzującej się zwisającymi, pnącymi pędami.

Warunki uprawy :

Róże najlepiej rosną przy pH gleby od5,5 do 6,5. Jeżeli w ogrodzie gleba jest zbyt kwaśna, przed posadzeniem róż, należy glebę odkwasić , np wapnem dolomitowym.
Ważna jest ochrona przed chorobami grzybowymi oraz szkodnikami . Warto jest zapobiegawczo opryskać róże przeciwko mszycy . Niejednokrotnie nasze róże atakowane są przez patogeny grzybowe niezależnie od poprawności naszej pielęgnacji . Częstą chorobą jest czarna plamistość , mączniak właściwy oraz rzekomy . Bardzo dobrym środkiem jest Amistar , który ma szerokie spektrum działania i zwalcza większość chorób grzybowych na róży.

Bardzo istotne jest nawożenie róż , pierwsze należy już wykonać w połowie marca lub na początku kwietnia w zależności od aury ( b. ważne w tym czasie róże zawiązują paki kwiatowe ). Drugie nawożenie w połowie lipca , nie później przenawożone jesienią gorzej zimują.

Podlewanie bardzo ważne zwłaszcza w maju a więc wtedy kiedy rośliny potrzebują dużo wody podczas kwitnienia. Nie podlewane szybciej zrzucają kwiaty , które są mniejsze i szybciej zasychają.

Cięcie również dość istotne w przypadku róż zwisających ma ono na celu likwidację pędów chorych , słabych , uszkodzonych . Roślinę najlepiej przycinamy po przekwitnięciu , zostawiając maks. 5-6 pędów głównych .
Wycinamy pędy przenikające się i skierowane do wewnątrz korony. Końcówki pędów skracamy by pobudzić je do wzrostu i kwitnienia.

Róże hodowane w pojemnikach najlepiej sadzić wiosną , w celu lepszego ich ukorzenienia i jednoczesną ochroną przed mrozem.

Przed sadzeniem róż, trzeba odpowiednio przygotować glebę. Jeżeli gleba jest zbyt zwięzła, spulchniamy ją na głębokość 60 cm. Aby poprawić strukturę gleby dobrze jest wymieszać ją z torfem, kompostem lub obornikiem. Róże najlepiej rosną przy pH gleby wynoszącym 6,5. Jeżeli w ogrodzie gleba jest zbyt kwaśna, przed posadzeniem róż, należy glebę odkwasić.

Przed nadejściem zimy wokół nowo posadzonych krzewów z ziemi usypujemy kopczyki wysokości 20 do 30 cm, które zabezpieczą pędy i korzenie przed przemarznięciem. Dodatkowo, w grudniu, po nastaniu większych przymrozków, na kopczyki ziemi, warto nałożyć jeszcze warstwę kory oraz gałązki z drzew iglastych.


Przedmiotem sprzedaży jest róża drobnokwiatowa , pełna , ciemnoróżowa odmiana Excelsa, o wysokości szczepienia - 120,130 cm ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Stewarcja nibykamelia - Stewartia pseudocamellia

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Invincibelle Spirit - Hydrangea arborescens Invincibelle Spirit

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia wczesna Frilly Frock Mattrily - Prunus incisa Frilly Frock Mattrily

Cena: 110.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Tellen - Hydrangea You and Me Tellen

Cena: 50.00 PLN