Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dziurawiec Mosera Tricolor- Hypericum moserianum Tricolor

Cena: 25.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Uncinia rubra Everflame - UNIKAT

Uncinia rubra Everflame - UNIKAT
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:23.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Przepiękna kolorowa odmiana Uncina rubra z dominującym kolorem jaskrawej czerwieni. Czerwone liście dobrze się prezentują w każdym ogrodzie.Czerwony kolor utrzymuje się także zimą .
Wieloletnia trawa ozdobna o powolnym tempie wzrostu. Przyjmuje postać gęstych półkulistych kopczyków o wysokości około 20 – 30 cm i średnicy dochodzącej do 50 cm.
Cieniutkie i niezwykle wąskie, bo o szerokości do 3 mm, liście układają się w gęsty pióropusz, swobodnie, nieco chaotycznie opadając na wszystkie strony. Są intensywnie czerwone, niektóre z liści mają zielony margines,, a ponadto wyraziście błyszczące, dzięki czemu oszałamiająco prezentują się w blasku promieni słońca. Jesienią nabierają głębi i brązowego odcienia. Ich spiczaste zakończenia bywają sztywne i ostre, dlatego należy obchodzić się z nimi wyjątkowo ostrożnie.
W maju oraz czerwcu pomiędzy liśćmi pojawiają się wąskie, kłosowate kwiatostany. Przybierają brunatno-czarną barwę, prezentując się bardzo oryginalnie szczególnie w połączeniu z gorącą tonacją liści. Wytwarza drobne owoce wyposażone w haczyki czepne ułatwiające przenoszenie nasion.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej czuje się, prezentuje i wybarwia w miejscach o dużym nasłonecznieniu, ale odnajdzie się także na pozycjach półcienistych.

Gleba – preferuje podłoże zasobne w składniki mineralne, wilgotne bądź umiarkowanie wilgotne, dobrze przepuszczalne, o odczynie obojętnym.
Wymaga zabezpieczenia na zimę.Doskonała do uprawy w pojemnikach, w ogrodach zimowych.

Pięknie prezentuje się na rabatach, gdzie zwraca uwagę nie tylko na siebie, ale przy okazji także na swoich sąsiadów. Jest świetną ozdobą skalniaków, po których zboczach delikatnie spływają jej cienkie listki. To również perfekcyjny wybór dla właścicieli ogródków zimowych czy oranżerii, które – dosłownie – doprowadzi do czerwoności. Wraz z innymi roślinami tworzy wspaniałe i wyrafinowane kompozycje pojemnikowe, stanowiąc fantastyczną dekorację balkonów czy tarasów.

Roślina w doniczce P-11 , ładnie rozrośnięta.
px.bp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Róża Sir Thomas Lipton

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przywarka japońska-Schizophragma hydrangeoides

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Metasekwoja chińska złota - Metasequoia glyp.Goldrush

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia wczesna Frilly Frock Mattrily - Prunus incisa Frilly Frock Mattrily

Cena: 110.00 PLN