Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Guzikowiec zachodni-Cephalantus ocidentallis

Cena: 45.00 PLN
Nasza cena: 35.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Miskant chiński Morning Light - Miscanthus sinensis Morning Light

Miskant chiński Morning Light - Miscanthus sinensis Morning Light
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:22.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Bardzo atrakcyjnie prezentująca się odmiana o wyrafinowanym, eleganckim kształcie. Jej subtelne liście nadają kępie miękkiego charakteru a ich kolorystyka wprowadza wiele światła i blasku. Obowiązkowy okaz dla kolekcjonerów miskantów.

W naszych warunkach dorosłe egzemplarze osiągają zazwyczaj nieco ponad 1,5 m, rzadko więcej, a w fazie kwitnienia do 1,8 m. Kępa cechuje się dość smukłym, wyprostowanym pokrojem, zwłaszcza w początkach uprawy. Z czasem zwiększa swą objętość i coraz bardziej się rozkłada, a sylwetka nabiera kaskadowego charakteru. Posiada długie nawet na ponad 1,5 m, wąskie na około 0,6 cm i delikatnie wyglądające liście, ale w dotyku dość sztywne i szorstkie, a przy tym wytrzymałe. Blaszki w kolorze ciemnej zieleni o czysto białych marginesach i srebrzystym prążeku biegnącym wzdłuż ich środków. W końcówce sezonu mieni się odcieniami delikatnego fioletu, burgundu i brązu. W sprzyjających warunkach zakwita jesienią, co kilka lat wytwarzając ponad kępą smukłe, puszyste wiechy różowawo-brunatnie wybarwione. Przekwitając blakną, stając się siwo-białe.

Odmiana znana w Japonii już przynajmniej w XIX wieku i stamtąd sprowadzona do USA w 1976 roku. Opisał ją szczegółowo i nazwał Amerykanin Kurt Bluemel, uznawany za „króla traw ozdobnych”. Odmiana w roku 2001 otrzymała nagrodę Award of Garden Merit od Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca słoneczne i pół cieniste, najlepiej zaciszne.

Gleba – preferuje ziemie żyzne, próchnicze, przepuszczalne, o unormowanych stosunkach wodnych. Najlepiej jeśli w sezonie podłoże jest stale wilgotne, ale nie podmokłe, a zimą bardziej suche.

Dorosłe okazy przetrwają polskie mrozy bez konieczności okrywania, te młode przez pierwsze lata uprawy zaleca się zabezpieczyć. Wystarczy kępę późną jesienią związać, a wiosną nisko ściąć źdźbła i cierpliwie poczekać na nowe.

Nie może go zabraknąć w ogrodach trawiastych, gdzie pośród innych wyróżni się efektem srebrzystej kuli migoczącej rosą w promieniach porannego słońca. Nada niepowtarzalny klimat brzegom oczek wodnych czy skalnym aranżacjom, a na rabatach stworzy chłodne tło dla barwnie kwitnących bylin.


Roślina ukorzeniona w doniczce dwulitrowej .


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja Hopcorn Rose Hovaria

Cena: 40.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dereń kousa Bultinck Giant Flowers - Cornus kousa Bultinck Giant Flowers

Cena: 180.00 PLN

Otwórz opis produktu

Barbula różowa Pink Perfection Lisspin® - Caryopteris clandonensis Piink ®

Cena: 47.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Abiqua Drinking Gourd - Hosta Abiqua Drinking Gourd

Cena: 17.50 PLN