Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Powojnik pełny - Clematis Veronica's Choice

Powojnik pełny - Clematis Veronica's Choice
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana powojnika o pełnych o ciekawej palecie barw pochodzenia angielskiego . Przeważający kolor biały, poprzeplatany jest odcieniem fioletowym w zależności od pory i fazy kwitnienia.Kwiaty duże pełne podczas kwitnienia wiosennego . Latem ukazują się w postaci pojedynczej lecz równie atrakcyjnej .
Jedna z bardziej dekoracyjnych odmian o okazałych, atrakcyjnych i nieco zaskakujących kwiatach. Warto dbać o nią i raczej nie wykonywać drastycznych cięć, a wówczas będziemy mogli cieszyć się obfitością kwiecia.

Jak inne powojniki rośnie w formie energicznego pnącza o długich choć niezbyt grubych pędach. Ładnie się rozgałęziają i chętnie oplatają wokół podpór. Kilkuletnie okazy dorastać mogą do blisko 3 m wysokości, tworząc piękne i zwarte zielone formy. Gęste ulistnienie, o dużych, szeroko jajowatych blaszkach w kolorze ciemnej, stonowanej zieleni jest doskonałym tłem dla finezyjnych kwiatów. Te zaś są całkiem spore, bo o średnicy 16 cm i pojawiają się dwukrotnie w sezonie. Najpierw w czerwcu, na starszych pędach, rozwijają się powoli ze skrytych pośród zieloności pąków, pełne kwiaty. Ich zewnętrzne działki są nieco większe i mają barwę jasnego fioletu. Wnętrze wypełnia całe mnóstwo mniejszych płatków o delikatnie falowanych brzegach i kolorze od mlecznego fioletu po niemal biały. W sierpniu ponownie mogą ukazać się kwiaty, tym razem jednak pojedyncze, ale zachowują podobną barwę delikatnej, jasnej, kremowej lawendy.

Odmiana została wyhodowana w roku 1973 przez Waltera Pennella i nazwana imieniem jego córki.

Mrozoodporność całkowita.

Warunki uprawy:

Rośliny te wymagają, stanowiska ciepłego i zacisznego .

Górna część rośliny powinna być w słońcu, dół zaś powinien być zacieniony.
Jeśli nie mamy takich możliwości, bryłę korzeniową powinniśmy okryć np. korą lub obsadzić niskimi roślinami okrywowymi. Ziemia powinna być odpowiednio zdrenowana, ponieważ clematisy nie tolerują nadmiaru wody.

Na zimę niezbędne jest dokładne okrycie np. gałązkami świerkowymi lub słomą.
W mroźne zimy clematisy mogą przemarzać, ale przycięte wiosną dość nisko często odbijają.

Ważne jest systematyczne przycinanie clematisów, zwłaszcza w pierwszych trzech latach uprawy, cięcie mniej więcej jednej a nawet dwóch trzecich wysokości powoduje rozgałęzienie rośliny, co później skutkuje równomiernym kwitnieniem na całej roślinie .

Doskonale prezentuje się w promieniach słońca na tle roślina o ciemnym ulistnieniu. Polecana do posadzenia przy niskich podporach i krzewach. Zgrabna, spójna sylwetka czyni go również idealnym okazem do posadzenia w pojemniku na balkonie czy tarasie.

Rewelacyjne pnącze do oplatania ogrodzeń czy kratownic. Świetnie sprawdzi się jako roślina do osłonięcia podłoża – jeśli pozwolimy jej płynąć pomiędzy krzewami utworzy dwubarwny kobierzec. Polecana także do donic na tarasy i patio.

Opis gatunku

Clematisy to wieloletnie atrakcyjne pnącza o różnorodnej gamie barw i kwiatostanów, zróżnicowanych terminach kwitnienia.

Clematisy w zależności od odmiany , osiągają mniej więcej 2 - 2,5 metra wysokości .

Rośliny te wymagają , stanowiska ciepłego i zacisznego .

Górna część rośliny powinna być w słońcu , dół zaś powinien być zacieniony .
Jeśli nie mamy takich możliwości , bryłę korzeniową powinniśmy okryć np. korą lub obsadzić niskimi roślinami okrywowymi. Ziemia powinna być odpowiednio zdrenowana , ponieważ clematisy nie tolerują nadmiaru wody.
Na zimę niezbędne jest dokładne okrycie np. gałązkami świerkowymi lub słomą .
W mroźne zimy clematisy mogą przemarzać ,ale przycięte wiosną dość nisko często odbijają.

Ważne jest systematyczne przycinanie clematisów, zwłaszcza w pierwszych trzech latach uprawy , cięcie mniej więcej jednej a nawet dwóch trzecich wysokości powoduje rozgałęzienie rośliny, co później skutkuje równomiernym kwitnieniem na całej roślinie .

Oferowana do sprzedaży roślina ma ok.50 cm wysokości , ukorzeniona w doniczceC-2.

Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 25 zł.


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Driakiew żółta - Scabiosa ochroleuca Moon Dance

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Pünktchen - Miscanthus sinensis Pünktchen

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Grujecznik japoński na pniu-Cercidiphyllum jap.Pendulum

Cena: 340.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mukdenia Rossa- Aceriphyllum rossi

Cena: 29.00 PLN